Foto: AP/Scanpix/LETA

Argentīnas futbola leģendai Djego Maradonam pēc operācijas vēl vairākas dienas jāpaliek slimnīcā, lai turpinātu ārstēšanos, ceturtdien paziņoja ārstējošais ārsts.

Pasaules kausa ieguvējs Maradona pirmdien tika nogādāts slimnīcā Laplatā, kur ārstējas klīnikā Laplatas pilsētā, kas atrodas uz dienvidiem no Buenosairesas un kur viņš ir vietējās komandas "Gimnasia de La Plata" treneris.

Veicot pārbaudes pēc sūdzībām par sliktu pašsajūtu tika atklāts trombs, un otrdien viņš tika pārvietots uz klīniku galvaspilsētas ziemeļu rajonā, un viņam tika veikta galvas operācija.

Pēc veiktās operācijas ārsts Leopoldo Luke skaidroja žurnālistiem, ka palikušas "neskaidrības," kuru dēļ nolemts vēl "dažas dienas" slavenību paturēt slimnīcā. Ārsti Maradonas uzvedībā bija saskatījuši abstinences simptomus.

Luke nesniedza sīkāku informāciju, taču Maradonam ir ilga narkotisko vielu un alkohola atkarības vēsture.

Lai gan viņš ir publiski paziņojis, ka vairs nelieto kokaīnu, draugi un plašsaziņas līdzekļu ziņojumi liecina, ka viņš joprojām ir atkarīgs no alkohola.

Preses konferencē Buenosairesā ārpus privātās klīnikas sienām, kur ķirurgi otrdienas vakarā 80 minūtēs izoperēja trombu, Luke iepazīstināja ar 60 gadus vecā vīrieša vispārējo stāvokli.

"Djego klājas labi. Datortomogrāfija uzrādīja labu bildi. Mēs pat dejojām," ārsts teica.

Luke paziņoja, ka Maradona "piekrīt" diagnozei un paliks klīnikā.

Pirms tam ceturtdien Luke sacīja, ka ārsti ir apmierināti ar bijušā spēlētāja stāvokli. "Viņš var staigāt, runāt ar mani. Ir par agru plašākiem komentāriem, taču atveseļošanās norit lieliski."

Maradonam jau iepriekš ir bijusi slikta veselība. Viņš ir pārdzīvojis divas sirdslēkmes, saslimšanu ar hepatītu un pārcietis kuņģa operāciju.

Pirms saslimšanas Maradona bija nomākts, trešdien paziņoja viņa advokāts Matiass Morla.

Slavenība piektdien savas komandas treniņu laukumā varēja aizvadīt tikai pusstundu savās dzimšanas dienas svinībās, jo viņam bija grūti staigāt.

"Viņš uzvedās dīvaini. Viņš bija ļoti nomākts un runāja par mirušajiem radiniekiem, kuru viņam pietrūkst," sacīja Morla.

Viņš piebilda, ka Maradona bija "ļoti noraizējies" par operāciju un slavēja Luki, piebilstot, ka, "ja viņš nebūtu atklājis trombu, Maradonas liktenis šobrīd varētu būt citādāks".

Luke gan otrdien noraidīja īpašus nopelnus, bilstot, ka procedūra bija "ikdienišķa operācija".

Fani ir devušies uz klīniku, lai atstātu plakātus, kuros zvaigzne redzama labākajos gados, ar veselības vēlējumiem sirgstošajai ikonai.

Līdzās brazīlietim Pelē, kuram pagājušajā mēnesī apritēja 80 gadu, Maradona tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem spēlētājiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!