"Liepāja" sestdien savā laukumā svinēja uzvaru "Pafbet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijas otrajā mačā, sērijā ar "Ogri" panākot neizšķirtu 1-1.

"Liepāja" svinēja uzvaru ar 83:72 (25:25, 12:26, 20:11, 26:12).

Mājiniekiem Kristaps Ķilps sakrāja 25 punktus un piecas rezultatīvas piespēles, bet Reinis Avotiņš guva 22 punktus. Klāvs Dubults sakrāja 13 punktus un septiņas atlēkušās bumbas.

Ogrēniešiem Kārlis Apsītis guva 14 punktus, Kristaps Mediss - 12 punktus, Matīss Kulačkovskis un Kristaps Dārgais - pa 11 punktiem, Dārgajam sakrājot arī 16 atlēkušās bumbas. Erika Deja kontā tika ieskaitīti desmit punkti.

Pirmās ceturtdaļas sākumā strauji pārsvaru audzēja liepājnieki, pēc Kristapa Ķilpa divpunktu metiena panākot 13:4, bet pēc Viktora Iļjina bumbas trieciena grozā no augšas - 19:6.

Pēc tam ogrēnieši pakāpeniski punktu deficītu samazināja, otrās ceturtdaļas sākumā pārņemot vadību pēc Kristapa Dārgā divpunktu metiena (26:25), bet puslaiku noslēdzot ar 12 punktu pārsvaru (49:37).

Pēc Riharda Zēberga divpunktu metiena otrā puslaika sākumā viesi panāca 16 punktu pārsvaru (53:37), taču arī tā nebija garantija uzvarai, jo 26.minūtē Ķilps ar gūtiem diviem punktiem panāca neizšķirtu - 53:53.

Turpmāk spēle noritēja līdzīgā cīņā, pēdējoreiz neizšķirtam rezultātam esot 37. minūtē (66:66). Pēc tam mājinieki ar Ķilpa un Reiņa Avotiņa pūlēm guva septiņus punktus pēc kārtas, mača izskaņā vēl palielinot pārsvaru.

Trešdien pirmajā mačā ar 89:81 uzvaru svinēja ogrēnieši, sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Sērijas trešais mačs paredzēts 16. aprīlī Ogrē, bet, ja būs nepieciešamas, tad spēles tiks aizvadītas arī 19. un 22. aprīlī.

Ogrēnieši Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) pamatturnīrā iekrāja bilanci 17-13 un ierindojās septītajā pozīcijā, izslēgšanas spēlēs ceturtdaļfinālā ar 0-2 piekāpjoties "Prometey".

Savukārt "Liepāja" ar 11 uzvarām un 19 neveiksmēm ieņēma 11. vietu, neiekļūstot "play-off".

Abu vienību pirmajā tikšanās reizē šosezon pie pārliecinošas uzvaras ar 86:62 tika "Ogre", bet otrajā mačā ar 75:61 pārāki bija liepājnieki. "Ogre" un "Liepāja" spēkojās arī Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, kurā divu maču summā panākumu svinēja "Liepājas" basketbolisti.

Otrā ceturtdaļfinālā "Rīgas Zeļļi" pirmajā spēlē 87:65 apspēlēja "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskolas" vienību, kas otrajā cīņā revanšējās ar 96:95, sērijā panākot neizšķirtu 1-1.

"VEF Rīga" un "Ventspils" jau ir nodrošinājušas vietu pusfinālā.

Pērn par čempioniem kļuva "VEF Rīga" basketbolisti, kuri finālā ar 4-1 pārspēja "Ventspili", bet cīņā par bronzu "Liepāja" ar 3-1 bija pārāka pār "Ogri".