Foto: F64

Titulētais Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis, kurš šogad otro reizi atsvaidzināja muguras traumu, paziņojis par karjeras beigām.

Melbārdis lēmumu par bobslejista karjeras beigšanu paziņoja sociālajā tīklā "Instagram". Viņam šogad muguras traumas dēļ bija nepieciešama operācija. Jau vasarā tika prognozēts, ka rehabilitācijas process viņam liegs piedalīties 2022.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.

"Šis lēmums nav nācis ne viegli, ne ātri, bet tas brīdis ir pienācis, kad man savi profesionālie sporta apavi jākarina uz sienā iesistas nagliņas," viņš rakstīja savā paziņojumā. "Man ir bijusi tā lieliskā iespēja darīt to, ko mīlu un izbaudīt uzvaras saldo garšu un pārdzīvot sāpīgus zaudējumus kopā ar jums."

"Gribas teikt milzīgu paldies manai sporta skolotājai Mārītei Bisniecei un manai pirmajai trenerei Baibai Kaufmanei, kuras mani ievirzīja sportā. Noteikti bez Murjāņu sporta ģimnāzijas rūdījuma, skolotājiem un trenera Andreja Iecelnieka padomiem nebūtu ticis necik tālu. Paldies par pirmajiem soļiem, iepazīstot bobsleja trasi Siguldā, Jānim Ķipuram, Zintim Ekmanim un Mārim Poikānam. Paldies Sandim Prūsim, ka noticēja manām spējām un nenoguris dalījās savās zināšanās, neļaujot pazaudēt mērķi un motivāciju. Padies Jāņiem – tam, kas Ozols par fizuku un tam, kas Kaupe par fiziskās un garīgās veselības uzfrišināšanu. Un, protams, fizioterapeitam Arnim Noveičukam, kurš ir spējis mani uzstutēt atpakaļ uz kājām un joprojām pacietīgi strādā pie manas veselības atgūšanas. Un nu laiks vīriem, kuri man palīdzējuši sasniegt tos mērķus, kurus es sev izvirzīju. Veči – bez jums nekas nebūtu sanācis. Man bija liels gods startēt ar jums un redzēt jūsu degošās acis, neatlaidīgo attieksmi un just vēlmi sēsties aiz manis bobā arī pēc kritieniem, lai sasniegtu," pateicības vārdus sacīja Melbārdis.

33 gadus vecais Melbārdis ir 2014.gada olimpisko spēļu čempions četrinieku sacensībās, kā arī izcīnījis bronzas godalgas 2014. un 2018.gada Olimpiāžu divnieku sacensībās. Melbārdis ir arī 2016.gada pasaules čempions četrinieku sacensībās.

2014./2015.gada sezonā viņš uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā divnieku un četrinieku sacensībās, kā arī kopējā ieskaitē, kur bija pirmais arī 2012./2013.gada sezonā. Pasaules kausā viņš uzvarējis 14 sacensībās, 12 četrinieku konkurencē un divās divnieku mačos.

Savas pēdējās sacensības viņš aizvadīja šī gada februārī, kad pasaules čempionātā izcīnīja astoto vietu četrinieku sacensībās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!