Kāda nākotne sagaida LOK? Volejbola federācijas prezidents Buks 'Aizmugurē'

Kādēļ Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) nonākusi krīzē, kā organizāciju no tās izvest un kurš būtu gatavs uzņemties apvienot sporta organizācijas? Par to "Delfi TV" raidījumā "Aizmugure" žurnālisti Uldis Strautmanis un Ingmārs Jurisons sarunājas ar Latvijas Volejbola federācijas vadītāju Jāni Buku, kurš pagaidām izskanējis kā vienīgais potenciālais kandidāts uz LOK prezidenta amatu.

LOK vārds pēdējo nedēļu laikā visskaļāk izskanējis saistībā ar vairākiem skandāliem. Maija vidū no amata atkāpās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers, jo ar dzīvesbiedrēm saistītie uzņēmumi sniedza pakalpojumus olimpiskajai kustībai, bet nedēļu vēlāk organizācijas Ģenerālās asamblejas sesijā notika balsojums par ģenerālsekretāra Kārļa Lejnieka atbrīvošanu no amata, un arī tas neiztika bez skandāla.

Savukārt trīs sporta organizāciju līderi - Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents un Latvijas Peldēšanas federācijas un Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretāri – 24. maijā publicējuši kopīgu atklātu paziņojumu, kurā uzsver, ka Latvijas sporta nozare šobrīd atrodas nepieredzētā uzticības un reputācijas krīzē, kad notikumi ārpus sporta laukuma savā rezonansē ir būtiski pārspējuši Latvijas sportistu panākumus sporta arēnā.

Lai LOK kļūtu "par vienīgo sporta nozares jumta organizāciju", vēstulē mudināts LOK vadībā izvirzīt spēcīgu un kompetentu līderi, kurš varētu gan vadīt pārmaiņas un nodrošināt apvienošanos, gan uzņemties LOK darbības auditu un pārskatīt olimpisko centru darbības un biznesa modeli, kā arī īstenot citas reformas.

Kā potenciālo LOK prezidenta amata kandidātu līdz visu sporta organizāciju apvienošanai un jaunu vēlēšanu sasaukšanai piedāvāts atbalstīt Buku, bet ģenerālsekretāres amatu atklātās vēstules autori mudinājuši uzticēt olimpietei Ievai Zundai.

Kas īsti notiek LOK, kā organizācija nonākusi līdz šādai situācijai un kas ir galvenie jautājumi, kas steidzami jāsaved kārtībā? Skatieties jaunākajā "Aizmugures" epizodē!

"Aizmugure" ir "Delfi TV" raidījums, kura epizodes publicējam katru nedēļu ceturtdienās. Pēc pirmizrādes epizodes ieraksts pieejams raidījumu arhīvā. Raidījumā Uldis Strautmanis kopā ar sportistiem, žurnālistiem, sporta funkcionāriem un politiķiem paver aizkaru uz sporta sasniegumiem un aizkulisēm.

Raidījuma jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.