'Azovstaļ' beigas un Bilahorivkas 'gaļasmašīna' – 'Komandcentrs' pulksten 16 ar NBS kapteini Jāni Slaidiņu

Krievijas iebrukums Ukrainā ilgst jau vairāk nekā trīs mēnešus, taču viens pēc otra pasludinātie agresora mērķi tā arī nav īstenojušies. Par situāciju frontē un ieročiem, kurus Krievija liek lietā, lai tomēr gūtu panākumus, trešdien, 25. maijā, pulksten 16 raidījumā "Komandcentrs" žurnālists Ansis Īvāns sarunājas ar Nacionālo bruņoto spēku kapteini, Zemessardzes štāba virsnieku Jāni Slaidiņu.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas izlūkdienesti vēsta, ka pirmajos trīs kara mēnešos Ukrainā Krievija, visticamāk, ir cietusi līdzīgu karavīru nāves gadījumu skaitu, kādu piedzīvoja Padomju Savienība deviņu gadu kara laikā Afganistānā. Ukrainas puse ziņo, ka Krievijas dzīvā spēka zaudējumi tuvojas 30 000 karavīru.

Kāpēc virkne Krievijas manevru Ukrainā izgāžas ar milzīgiem zaudējumiem; vai ir zināms, kas īsti notika Mariupoles "pēdējā bastionā", rūpnīcā "Azovstaļ", un kā situāciju kaujas laukā maina Krievijas lietotie tanki "Terminator" un lāzerieroči - par šiem un citiem tematiem runājam "Komandcentra" devītajā epizodē.

Raidījums "Komandcentrs" kodolīgi vēsta par interesantākajiem un svarīgākajiem pasaules notikumiem. Raidījumā savus viedokļus pauž "Delfi" Ārzemju nodaļas žurnālisti, starptautisko attiecību pētnieki, kā arī cilvēki, kuri profesionālās vai personīgās pieredzes dēļ var kompetenti un interesanti spriest par dažādās pasaules malās notiekošo, kā ārzemju latvieši vai Latvijas diplomāti.

Raidījuma jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.