Kā regulāras investīcijas apspēlē finanšu tirgu, stāsta 'Nākotnes kapitāls'

“Nākotnes kapitāla” vadītāji Raivis Vilūns un Konstantīns Kuzikovs nav finanšu eksperti un investīciju jomas veterāni. Tieši tādēļ abi “Delfi” darbinieki, veidojot savus finanšu portfeļus, pieturas pie vienkāršas investīciju stratēģijas – katru nedēļu iegulda 50 eiro, neskatoties uz to, kas notiek finanšu tirgos.

Lai paskatītos, kā būtu, ja viņš spētu paredzēt, kad ir labākais brīdis investēt, Kuzikovs aprēķinājis sava portfeļa vērtību, ja būtu investējis labākajos gada brīžos. “Es esmu investējis 2460 eiro, un šobrīd tā vērtība ir 2390,” saka Kuzikovs un rāda – ja viņš būtu iegādājies to pašu akciju apjomu gada sākumā, kad tirgus bija augstākajā punktā, viņš būtu samaksājis 2506 eiro. Attiecīgi tas pats akciju daudzums izmaksātu vairāk, kas nozīmē, ka būtu ilgāk jāgaida, kamēr ieguldījums nestu peļņu.

Savukārt, ja viņš būtu iegādājies 12. oktobrī, kad “S&P 500” indekss bija savā zemākajā punktā, vērtība portfelim būtu drusku mazāka, bet par to pašu akciju apjomu viņš būtu samaksājis mazāk.

Attiecīgi var secināt, ka izvēlētā stratēģija darbojas, jo, kā norāda SEB Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš, labākos brīžus var redzēt tikai tad, kad tie jau pagājuši.

Par to vairāk skaties raidījumā!

"Nākotnes kapitāls" ceturtajā raidījuma sezonā vadītāji runā ar investoriem, kuri dalās ar savu pieredzi, veiksmēm un neveiksmēm.

Savus jautājumus vai ierosinājumus sūtiet uz nakotneskapitals@delfi.lv.

Raidījuma "Nākotnes kapitāls" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.