Kriptovalūtu burbuļa sprādzienu un decentralizēto valūtu nākotni analizē ‘Nākotnes kapitāls’

Pirms pāris gadiem kriptovalūtas bija visai margināls finanšu rīks. Pārsvarā tās izmantoja risku mīloši, tehnoloģijās izglītoti cilvēki, kas te saskatīja potenciālu nākotnei. Tomēr, šo valūtu popularitātei un vērtībai augot, pieauga interese un investoru skaits. Tādējādi arī ap tām radās zināma uzticamības aura amatieru investoru prātos. Tomēr, kā “Nākotnes kapitālam” norāda “CBL Asset Management” valdes priekšsēdētājs Kārlis Purgailis un atgādināja pēdējo nedēļu milzīgais vērtību kritums, – tas vēl aizvien ir riskants un visai neuzticams investīciju rīks.

“Kopš gada sākuma investori ir pieredzējuši vērtības kritumu gandrīz visos risku aktīvu veidos,” norāda Purgailis, sakot, ka pērn gada izskaņā bija augstākais punkts gan akciju, gan kriptovalūtu tirgos. Savukārt šogad bažas par inflāciju un sekas centieniem to ierobežot šos ieguvumus ir dzēsušas. “Investori paredz, ka gada otrajā pusē lielākās ekonomikas varētu pieredzēt recesiju,” saka eksperts, norādot, ka tas ietekmē investoru stratēģiju. “Iepriekš izskanēja, ka kriptovalūtas varētu būt digitālais zelts, kad nemierīgajos brīžos investori varētu pārslēgties uz kriptovalūtām,” saka Purgailis. 

Par šo un vairāk klausieties un skatieties raidījumā.

"Nākotnes kapitāls" otrajā raidījuma sezonā turpina iepazīties un analizēt dažādus finanšu rīkus, kas mūsdienās ir kļuvuši pieejami teju jebkuram.

Vairāk par to, kā Vilūns veidoja investīciju portfeli, skatieties šeit: "Nākotnes kapitāls"

Savus jautājumus vai ierosinājumus sūtiet uz nakotneskapitals@delfi.lv.

Raidījuma "Nākotnes kapitāls" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.