Vai NFT burbuļa plīsums ir krīze vai tirgus attīrīšanās, skaidro 'Nākotnes kapitāls'

Pērna gada vasarā digitālo tehnoloģiju cienītāju un spekulantu pasauli pārņēma digitālā māksla. Proti, kriptovalūtu iespējotā NFT tehnoloģija ļāva ne tikai pirkt un pārdot īpašumtiesības uz multimediāliem materiāliem, bet arī radīja vismaz šķietamu ilūziju par ekskluzivitāti, ko līdz šim baudīja tikai fiziskās mākslas tirgus. Tomēr šogad pavasarī līdz ar akciju cenu un kriptovalūtu vērtības kritumu arī NFT tirgus ir šķietami pamiris. “Nākotnes kapitāls” vaicā latviešu NFT projekta “300 latvieši” autoram Ivaram Vildem, vai burbuļa sprādziens nozīmē NFT galu, vai tirgus attīrīšanos. 

“300 latvieši” projekta autors un kriptovalūtu investors Ivars Vilde uzskata, ka šobrīd tirgū ir novērojams dabīgs process, kas piemeklē visas investīciju klases un rīkus. Pēc viņa teiktā, NFT pēdējā gadā pieredzēja neticamu vērtības pieaugumu, bet šobrīd tirgus, pieredzot grūtus laikus, attīrās, paliks tikai kvalitatīvākie projekti. 

Par šo un vairāk klausieties un skatieties raidījumā.

"Nākotnes kapitāls" otrajā raidījuma sezonā turpina iepazīties un analizēt dažādus finanšu rīkus, kas mūsdienās ir kļuvuši pieejami teju jebkuram.

Vairāk par to, kā Vilūns veidoja investīciju portfeli, skatieties šeit: "Nākotnes kapitāls"

Savus jautājumus vai ierosinājumus sūtiet uz nakotneskapitals@delfi.lv.

Raidījuma "Nākotnes kapitāls" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.