Zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) otrajā spēlē trešdien, 3.septembrī, Habarovskā piedzīvoja Latvijas klubs Rīgas "Dinamo", kas tikai pēcspēles metienos ar 6:7 (1:1, 3:3, 2:2, 0:0, 0:1) piekāpās vietējam "Amur".

Rīdzinieku labā divus vārtus guva Marsels Hosa, bet pa vieniem Armands Bērziņš, Mets Elisons, Ronalds Petrovickis un Lauris Dārziņš.

Cenšoties revanšēties par vakardienas neveiksmi, spēli šoreiz aktīvāk iesāka "Amur", tomēr ceturtajā minūtē "Dinamo" hokejisti "atvēsināja" mājiniekus - pēc Viktora Bļinova piespēles vārtus guva Armands Bērziņš. Tomēr rīdzinieku vadība nebija ilga. Neilgi pēc vārtu guvuma noraidījumu nopelnīja Djū Vestkots un piektajā minūtē vairākumā Sergejs Sevostjanovs pārspēja "Dinamo" vārtsargu Edgaru Masaļski.

Otrā perioda sākumā, kad noraidīts bija „Dinamo" aizsargs Rodrigo Laviņš, „Amur" spēja atkal izmantot skaitlisko vairākumu un Oļegs Belkins atguva vadību mājiniekiem 2:1.

Īstu „uguņošanu" komandas laukumā sarīkoja otrā perioda otrajā pusē.

Spēles 32.minūtē Mets Elisons atjaunoja līdzsvaru spēlē, pēc nepilnām divām minūtēm Mihails Sarmatins atkal vadībā izvirzīja „Amur", bet vēl pēc 39 sekundēm Marsels Hosa panāca 3:3. 38.minūtē vairākumā Ronalds Petrovickis vadībā izvirzīja jau rīdziniekus 4:3, bet pēc pusotras minūtes Vitālijs Šulakovs kārtējo reizi spēlē panāca līdzsvaru 4:4.

Rezultatīvo spēli komandas turpināja trešajā periodā. Spēles 44.minūtē vairākumā "Dinamo" vārtu priekšā pie atlēkušās ripas pirmais bijas zviedrs Peters Nīlanders, bet pēc trīsarpus minūtēm precīzs bija Lauris Dārziņš, un rezultāts atkal kļuva līdzīgs 5:5.

Tuvojoties pamatlaika beigām, divreiz noraidījumus nopelnīja "Amur". Ja pirmo vairākumu "Dinamo" nerealizēja, tad otrais vainagojās ar panākumu - pēc Vestkota un Eliota piespēlēm savus otros vārtus spēlē guva Hosa.

Tomēr pārsvaru rīdzinieki nenosargāja. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām "Amur", tāpat kā vakar, nomainīja vārtsargu pret laukuma sesto spēlētāju un 35 sekundes pirms pamatlaika beigām Kails Vanvigs panāca neizšķirtu 6:6.

Papildlaikā komandas vārtus neguva, līdz ar to uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā. Tajā vienīgos vārtus guva „Amur" hokejists Oļegs Belkins, tādējādi mājinieki svinēja uzvaru visā spēlē ar 7:6. Rīdziniekiem pēcspēles metienos savus izgājienus nerealizēja Aleksandrs Ņiživijs, Marsels Hosa un Lauris Dārziņš.

Abas komandas vakar tikās KHL pašā pirmajā spēlē, un šajā cīņā rīdzinieki bija pārāki ar 4:2 (1:0, 1:1, 2:1). Latvijas kluba labā vārtus guva Aleksandrs Ņiživijs, Miķelis Rēdlihs, Marsels Hosa un Mets Elisons.

Atgādinām, ka KHL jauno sezonu „Dinamo" iesāk ar piecām spēlēm izbraukumā. Uzreiz pēc šodienas spēles rīdzinieki dosies uz Novokuzņecku, kur 5.septembrī tiksies ar „Metallurg", bet 7. un 8.septembrī Novosibirskā spēlēs ar „Sibirj". Tikai pēc tam Rīgas „Dinamo" atrādīsies vietējais publikai un 11.septembrī spēlēs ar Oļega Znaroka trenēto Maskavas apgabala MVD.

Pirmajās divās spēlēs rīdziniekiem nevar palīdzēt aizsargs Maksims Širokovs, kā arī uzbrucēji Aigars Cipruss un Ģirts Ankipāns, kuri nebija ierakstīti sākotnējā pieteikumā.

Rīgas "Dinamo" komandas sastāvs: vārtsargi: Sergejs Naumovs, Edgars Masaļskis, Ervīns Muštukovs, Nauris Enkuzēns; aizsargi: Oļegs Sorokins, Krišjānis Rēdlihs, Atvars Tribuncovs, Rodrigo Laviņš, Agris Saviels, Guntis Galviņš, Māris Jass, Kristaps Sotnieks, Krišs Grundmanis, Maksims Širokovs, Gvido Kauss, Filips Novāks (Čehija), Duvijs Vestkots (Kanāda); uzbrucēji: Miķelis Rēdlihs, Lauris Dārziņš, Armands Bērziņš, Viktors Bļinovs, Aleksandrs Ņiživijs, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis, Juris Štāls, Andris Džeriņš, Jānis Ozoliņš, Elvis Želubovskis, Raimonds Daņiļičs, Edgars Brancis, Ģirts Ankipāns, Aigars Cipruss, Ronalds Cinks, Marsels Hosa (Slovākija), Mets Elisons (Kanāda), Ronalds Petrovickis (Slovākija), Marks Hartigans (Kanāda).