Foto: RIA Novosti/Scanpix
Lietuviešu zemnieki atturas iesaistīties padomju laika traktora protesta brauciena organizēšanā uz Briseli, jo neesot apmierināti ar Latvijas lauksaimnieku organizāciju darbības stilu, liecina biznesa portāla "Nozare.lv" rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Pēc šodien notikušās oficiālās sanāksmes Lietuvas Lauksaimniecības kameras pārstāvji nolēmuši atturēties no iesaistīšanās pasākumā. Iespējams, šķelšanās Baltijas lauksaimnieku vidū notikusi tādēļ, ka pasākums Latvijā izziņots, iepriekš detalizēti nekonsultējoties ar kolēģiem Lietuvā, līdz ar to lietuvieši nav apmierināti ar Latvijas organizāciju vadītāju darbības stilu, norādīja ziņas avots.

Lietuvieši gan norādījuši, ka traktora maršrutā Lietuvas teritorijā ir gatavi organizēt vienu pieturas punktu, kur varētu tikt sarīkota zemnieku sapulce.

Kā ziņots, protestējot pret zemajiem tiešmaksājumiem, novembra vidū lauksaimnieku organizācijas organizēs protesta akciju, kuras laikā padomju laika traktors dosies braucienā uz Briseli, iepriekš informēja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas pārstāvis Uldis Krievārs.

"Uz Briseli brauks vai nu padomju laika "Belaruss", vai "T40", savukārt maršruts būs no Tallinas līdz Briselei, ceļā pavadot vismaz desmit dienas. Plānots, ka Latvijā traktors piestās Valmierā, Rīgā un Bauskā, kur attiecīgajās dienās tiks organizēti zemnieku mītiņi saistībā ar zemajiem tiešmaksājumiem. Esam vienojušies ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem šīs akcijas sagatavošanā," sacīja Krievārs.

Viņš norādīja, ka padomju laika traktora protesta brauciena mērķis ir pievērst Briseles ierēdņu un arī Eiropas valstu iedzīvotāju uzmanību nožēlojamajai situācijai, kādā zemo tiešmaksājumu dēļ atrodas Baltijas zemnieki.

Kā ziņots, Latvijas prasība Briselei ir objektīvi tiešie maksājumi visiem ES lauksaimniekiem, nosakot, ka minimālais maksājumu līmenis ir vismaz 80% apmērā no ES vidējā maksājuma, kas ir jāsaņem ikvienai ES dalībvalstij, sākot jau ar 2014.gadu. Tikmēr tiešmaksājumi Latvijas zemniekiem patlaban ir viszemākajā līmenī ES, nepārsniedzot 63 latus par hektāru, kamēr vidējais ES rādītājs ir 266 eiro jeb 186 lati par hektāru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!