Līdz šim nepieredzēti aizraujošas sportiskās "intrigas" norisinājās "Vaidavas kausa" izcīņā Apē, kas notika pagājušās nedēļas nogalē.

Vairākās motociklu klasēs cīņas par godalgotajām vietām norisinājās līdz distances pēdējiem metriem. Arvīda Levana vārdā nosauktā Apes mototrase jau 44. reizi pulcēja sportistus un līdzjutējus uz motokrosu, daba savukārt lutināja ar necerēti siltu un saulainu laiku.

Pārliecinošu, stabilu sniegumu abos MX1 klases sacensību braucienos demonstrēja pieredzējušais Pasaules čempionāta dalībnieks igaunis Tanels Leoks, un līdz ar to kļuva par pirmo sportistu, kurš galveno Vaidavas kausu izcīnījis sešas reizes! Tālākajās vietās uz goda pjedestāla – igaunis Karels Kutsars un Latvijas pārstāvis Toms Macuks.

MX2 klasē spraigā cīņā "Vaidavas kausus" savā starpā sadalīja Latvijas sportisti. Par uzvarētāju kļuva Kristers Drevinskis, otrajā vietā Arnolds Sniķers, trešajā - Rainers Žuks.

Šogad tālākais lēciens Klētskalna tramplīnā padevās igaunim Prītam Ratsepam – 39,5 metri, kas tomēr ievērojami atpaliek no tramplīna rekorda.

Blakusvāģu cīņās sarežģītajā Apes mototrasē veiksmīgāki izrādījās kaimiņvalsts Igaunijas sportisti, aizņemot pilnīgi visu goda pjedestālu. Uzvarēja ekipāža R. Riim/M.Lina, otrajā vietā M. Normak/K. A. Kasesalu, trešie - M. Sonn/ T. Koiv.

Tikai pašās sacensību braucienu beigās noskaidrojās Mini MX klases uzvarētāju trijnieks: Ralfs Skopāns, Ainārs Karro, Juris Sigajevs.

Senioru klasē spožos "Vaidavas kausus" savā starpā sadalīja pieredzes bagātie motokrosa meistari Raimonds Baltgalvis, Jānis Mironovs un Arvis Sanders.

A35+ motociklu klasē abu braucienu startā vadību uzņēmās 2003. gada galvenā Vaidavas kausa ieguvējs, motofrīstaila meistars Mārtiņš Aleksandrovičs, tomēr kopvērtējumā uzvarēja Raivo Freibergs, aiz sevis atstājot Mārtiņu un Mareku Lavrovu.

Tradicionālā "Zelta mopēds" balvas izcīņa, kas pēc sacensību atjaunošanas Apē notika jau 12. gadu, atkal priecēja skatītājus ar kaislīgām bezkompromisa cīņām un lieliem ātrumiem. Gundara Levana ceļojošo piemiņas kausu saņēma Ainārs Karro. Komandu vērtējumā uzvarēja "Motoklubs Ape" mopēdisti.