Šāds īpaši motocikliem veltīts konkurss notiek pirmo reizi ne vien Latvijā, bet visā Baltijā, uzsver konkursa iniciators – žurnālists Arnis Blodons. "Pasākuma mērķis nav izcelt vienu vai otru mototehniku, bet pievērst cilvēku uzmanību brīnišķīgai iespējai ceļot ar motociklu, būt ciešā sasaistē ar vasarīgo pasauli un izvēlēties sev atbilstošu braucamo uz diviem riteņiem ar motoru," skaidro Blodons.

Pirmajā konkursā "Latvijas gada motocikls" pieteikti 23 motociklu modeļi no sešu vietējo dīleru klāsta. Motocikli tiks vērtēti piecās kategorijās: "paaugstināta komforta lielie motocikli", "tūrisma motocikli", "piedzīvojumu / paaugstinātas pārgājamības motocikli", "ielas motocikli" un "sporta motocikli".

Galveno balvu "Latvijas gada motocikls" saņems viens no visiem 23 kandidātiem. Motocikli netiek salīdzināti savā starpā pēc kādiem konkrētiem tehniskiem parametriem, bet tiek vērtēti atbilstoši savai klasei un konstrukcijai.

Papildus balvas saņems arī katras kategorijas labākais motocikls. "Latvijas gada motocikls" būs zināms jūlija sākumā.

Konkursa žūriju, kuras priekšsēdētājs ir Latvijas Motoklubu asociācijas (MCA) un "Vēja brāļu ordenis" prezidents Aivars Freimanis, veido žurnālisti un nozares speciālisti. Balsojuma tehnisko un teorētisko daļu pārrauga Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēks un sertificēts satiksmes negadījumu tieslietu eksperts Oskars Irbītis.

Visu informāciju par konkursu, žūriju un dalībniekiem var iegūt šeit.

Visi 22 potenciālie "Latvijas gada motocikls" titula ieguvēji: