Foto: LETA

Pagājušajā nedēļā Valsts policija (VP) Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) nodaļā Rīgā aizturēja kādu vīrieti, kurš, solot nelegāli sagādāt motocikla vadītāja apliecību, 1969. gadā dzimušam vīrietim izkrāpa 850 eiro. Valsts policija un CSDD atgādina, ka šādi darījumi ir pretlikumīgi un nekādā gadījumā neiesaka tajos iesaistīties, jo gan šādu dokumentu tirdzniecība, gan izmantošana ir krimināli sodāma.

CSDD aicina neticēt brīnumiem un neuzķerties uz krāpnieku solījumiem, kas par samaksu piedāvā iegūt vadītāju apliecību. Iznākums šādos gadījumos ir paredzams – krāpnieks pazūd ar naudu, un cilvēks paliek bez kārotās apliecības. CSDD ir izstrādāta sistēma, tajā skaitā videonovērošana, personas identificēšana u.c., kas bez eksāmena kārtošanas un cilvēka klātbūtnes apliecību nemaz neļauj saņemt.

Kā likumsargiem skaidroja apkrāptais vīrietis, kādu laiku iepriekš viņš nejauši iepazinās ar kādu 1977. gadā dzimušu vīrieti, kurš cita starpā izteica piedāvājumu – nelegāli sagādāt motocikla vadītāja apliecību savam sarunu biedram par 850 eiro.

1969. gadā dzimušais vīrietis šādam nelikumīgam darījumam piekrita un, iemaksājot 400 eiro, sarunāja, ka abi tiksies piektdien pie Rīgas CSDD nodaļas Bauskas ielā. Tur, saņemot atlikušo summu, 1977. gadā dzimušais vīrietis solīja attiecīgo vadītāja apliecību sagādāt un nodot rokās.

Kā sarunāts, abi vīrieši satikās norunātajā vietā un, veicot pēdējo maksājumu, vīrietis, kurš vēlējās iegādāties tiesības, gaidīja, kad tās saņems. Nelikumīgā darījuma partneris, paņēmis naudu, iegāja CSDD nodaļā, taču ilgu laiku nenāca atpakaļ.

Vīrietis, cerību pilns, gaidīja tieši pie ēkas izejas durvīm aptuveni divas stundas, taču darījuma partneris nekur nebija manāms. Sapratis, ka visticamāk ticis apkrāpts, vīrietis vērsās pie CSDD apsardzes darbiniekiem pēc palīdzības, kā arī izsauca policiju.

Ierodoties notikuma vietā, Rīgas reģiona pārvaldes Zemgales iecirkņa darbinieki ar CSDD nesaistīto vīrieti, kurš solīja pārdot viltoto apliecību, atrada slēpjamies kādā no ēkā esošajām telpām un viņu aizturēja.

Par notikušo šajā gadījumā uzsākts kriminālprocess par krāpšanu. Par šādu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu vai naudas sodu.

Savukārt vīrietim, kurš šajā gadījumā neieguva viltoto apliecību, atbildība nedraud tikai tādēļ, ka tā paredzēta par viltotas apliecības izmantošanu. Gadījumā, ja darījums būtu noticis, vīrieti varētu saukt pie atbildības pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas, proti, par viltota dokumenta, kas piešķir tiesības, izmantošanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!