Jau no 30. jūnija mobilo sakaru operatora "Latvijas Mobilā telefona" (LMT) tirdzniecības vietās ir pieejams viedtālrunis "Nokia 3" ar "Android" operētājsistēmas jaunāko "Nougat" versiju, bet "Nokia 5" un "Nokia 6" pie lietotājiem Latvijā nonāks jūlijā.

Savulaik "Nokia" izpelnījās lietotāju atzinību par tālruņu izgatavošanā izmantotajiem kvalitatīvajiem materiāliem, parocīgo dizainu un vienkāršo lietošanu. Šie pamatprincipi ievēroti arī visos trīs jaunajos viedtālruņos, kuri turklāt nopērkami par demokrātisku cenu.

"Nokia 3" spilgtākās "rakstura iezīmes" ir polarizēts piecu collu HD displejs, 4G mobilā interneta atbalsts, 8 megapikseļu fotokamera gan priekšā, gan aizmugurē, un cena ir tikai 159 eiro. Polarizētais displejs ir īpaši noderīgs saulainās vasaras dienās, jo veiksmīgi samazina gaismas atstarošanos no ekrāna.

"Nokia 5" rūpīgi veidotais gludais alumīnija viengabala korpuss tam piešķir papildu izturību un parocīgu formu. Korpuss nevainojami saplūst ar "Corning Gorilla Glass" aizsargstikla pārklāto 5,2 collu HD izšķirtspējas polarizēto ekrānu, zem kura vietu radis pirkstu nospiedumu lasītājs.

Korpusa aizmugurē iestrādāta 13 megapikseļu kamera, kas automātiski izvēlas piemērotāko režīmu, bet divu krāsu zibspuldze piešķir fotogrāfijām dabiskas krāsas pat vājāk apgaismotā vidē.

Savukārt priekšējā 8 megapikseļu kamera aprīkota ar platleņķa lēcu, lai kadrā pietiktu vietas vairāk draugiem. "Nokia 5" LMT tirdzniecības vietās būs nopērkams par 219 eiro.

Visbeidzot, "Nokia 6" modelis – tā metāla viengabala korpuss ir noslīpēts līdz sīkākajai niansei. Lai panāktu šādu rezultātu, ražošanas iekārta katru eksemplāru apstrādā 55 minūtes, līdz tas ir nevainojami gluds.

"Corning Gorilla Glass" aizsargstikla klātais 5,5 collu "Full HD" izšķirtspējas displejs atveido plašu krāsu spektru, attēlojot saturu tik dabiskās krāsās, cik vien iespējams.

Korpusā iestrādāti divi skaļruņi, vēl tālrunī iemontēta 16 megapikseļu aizmugurējā kamera un divu krāsu zibspuldze, kā arī 8 megapikseļu priekšējā kamera ar platleņķa lēcu. Ierīces saturu sargā uzticams pirkstu nospiedumu lasītājs.

"Nokia 6" pieejams piecās krāsās, ieskaitot ierobežo "Arte Black" sēriju, un tālrunis maksās 259 eiro.