Otrs lielākais nodokļu maksātājs telekomunikāciju un sakaru nozarē pērn bija mobilo sakaru operators SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) ar 27,717 miljoniem eiro, bet trešajā vietā bija cits mobilo sakaru operators "Tele2" ar 17,808 miljoniem eiro.

Ceturtajā vietā atrodas SIA "LMT Retail&Logistics" ar 11,68 miljoniem eiro, bet piektajā vietā ir SIA "Bite Latvija" ar 9,217 miljoniem eiro.

Vēl telekomunikāciju un sakaru nozares lielāko nodokļu maksātāju pirmajā desmitniekā ir SIA "Belam-Rīga" (5,012 miljoni eiro), Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (4,606 miljoni eiro), SIA "Forticom" (3,01 miljoni eiro), SIA "Bite Latvija Retail" (2,487 miljoni eiro) un SIA "Baltcom" (2,398 miljoni eiro).

Jau ziņots, ka 30. martā VID un Finanšu ministrija svinīgi apbalvoja 2016.gada lielākos nodokļu maksātājus.

Šogad netika speciāli apbalvots valstī lielākais nodokļu maksātājs, bet gan tika pasniegtas balvas un atzinības raksti katra Latvijas reģiona lielākajam nodokļu maksātājam mazo, vidējo un lielo nodokļu maksātāju grupā, kā arī tika godināts lielākais darba nodokļu maksātājs, lielākais eksportētājs (pēc eksporta apjoma uz trešajām valstīm vai trešajām teritorijām), lielākais nodokļu maksātājs - valsts, pašvaldību kapitālsabiedrība un 2016. gada debija.

Visvairāk pērn Latvijas valsts kopbudžetā iemaksāja trīs naftas produktu tirgotāji - SIA "Circle K Latvia" (iepriekš "Statoil Fuel & Retail Latvia"), SIA "Neste Latvija" un SIA "Orlen Latvija"