Kādas mantas atrodamas Latvijas bērnu rotaļlietu kastēs; to vērtība un nozīme
Foto: Shutterstock

60 procenti Latvijas vecāku atzīst, ka viņu bērniem ir praktiski tikai veikalā iegādātas rotaļlietas, un vairumā ģimeņu rotaļlietu kastēs esošo mantu vērtība ir aptuveni 100-300 eiro robežās, tomēr 16 procenti vecāku atzinušies, ka viņu bērnu rotaļlietu vērtība ir robežās no 500 – 1000 eiro un vairāk. Interesanti, ka dārgākās rotaļlietas pieder zēniem.

Šādi secinājumi izdarīti pēc "Māmiņu klubs" veiktās aptaujas, kuras mērķis bija noskaidrot, kādas rotaļlietas visbiežāk vecāki iegādājas saviem bērniem un cik bieži vecāki izvēlas gatavot bērniem attīstošas rotaļlietas paši, nevis iegādāties rotaļlietas veikalā.

Aptaujas rezultātā izdevās noskaidrot 1008 bērnu mantu kastēs esošo rotaļlietu vērtību. Visvairāk aptaujā piedalījās vecāki, kuru bērni ir vecumā no dzimšanas līdz trīs gadu vecumam.

38 procentos gadījumu vienam bērnam piederošu mantu kastes vērtība ir 100 – 300 eiro robežās. 25 procenti vecāku atzīmējuši, ka viņu bērnu mantu kastes saturs ir līdz 100 eiro vērts. 21 procentam bērnu pieder rotaļlietas 300 – 500 eiro vērtībā, bet 16 procenti vecāki atzīst, ka bērnu rotaļlietu vērtība ir robežās no 500 – 1000 eiro un vairāk.

Visvērtīgākās mantu kastes atrodamas bērniem, kas dzīvo Rīgā, Jelgavā un Jūrmalā un tās iegādātas 3-5 gadus veciem bērniem un šie bērni lielākoties ir vienīgie bērni ģimenē. Tāpat aptaujā noskaidrots, ka dārgākās rotaļlietu kastes pieder zēniem.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!