Trīs vispopulārākie mīti par jauno vecāku lomu mammas skatījumā
Foto: Shutterstock

Būt vecākiem, kā to visu atspoguļo glancētie žurnāli, bet kāda ir realitāte – ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas. Šajā rakstā atradīsi pierādījumus šim faktam.

Varētu rasties iespaids, ka pasaulē pastāv tāda globāla mammu vienošanās, kas neļauj atklāties noslēpumiem par visiem tiem sarežģījumiem, ar kuriem nākas saskarties, atgriežoties mājās no dzemdību nama.

Mītus aplūko un izskaidro mamma Elēna Bezsudova, kura ir grāmatas "Dārgā mamma: deviņi mīti par vecāku lomu" autore, un pērn šī grāmata bijusi ļoti populāra vecāku vidū. Autores grāmatā ielūkojas "Letidor".

Jaundzimušais un darbs – savienojamas lietas

Cerības

Divus gadus atpakaļ es no rīta baudīju kafiju un šķirstīju populāru sieviešu žurnālu. Uz vāka bija redzama skaista, labi kopta sieviete ideālā bikškostīmā un ar milzu kaudzi mapīšu rokās, ķēra taksi. Uz žaketes uzvilktā ķengursomā sēdēja laimīgs mazulis: viņš kopā ar mammu devās uz darbu. Viss tika parādīts, ka būt biznesa mammai – tas ir tik viegli un daudzsološi, gluži kā latte pasūtīšana omulīgā kafejnīcā.

Realitāte

Pēc atbraukšanas mājās no dzemdību nama, mana darbošanās bija pilnībā saplānota tikai saskaņā ar Germana grafiku, kurā es darbojos kā pastāvīga sekretāre. Ūdens procedūras, barošana, nemitīgā nēsāšana uz rokām un centieni šūpot, mijās ar mēģinājumiem viņu aizmidzināt, sev uzdodot jautājumu, kāpēc "bērns mēnesi nepārtraukti raud".

Trīs vispopulārākie mīti par jauno vecāku lomu mammas skatījumā
Foto: Shutterstock

Šis ir spilgts piemērs tam, ka bez aukles palīdzības par darbu pirmajos mēnešos ir vērts aizmirst, tā raksta grāmatas autore.

Ko darīt

Noglabā domas par darbu kaut kur dziļi lādītē, kur jau glabājas sapņi par žurnālu palasīšanu. Tie tikai mudinās skumju rašanos un niknumu uz visu pasauli un pašai uz sevi.

Tev šķiet, ka jaunās mammas "Instagram" to vien dara, kā atver tiešsaistes veikalus? Parunā ar draudzeni, kurai jau ir pieredze. Var izrādīties, ka ienākumus no biznesa tā arī neviens nav redzējis vai arī viss ir izdevies, pateicoties vecmāmiņai, kura ir gatava auklēties ar mazbērnu.

Tu atsāki strādāt? Tevī ir nedaudz vainas sajūtas, un tās ir destruktīvas. Ja pa dienu barot ar krūti un nēsāt uz rokām trīs mēnešus vecu mazuli neizdodas, pamēģini kopāgulēšanu. Divgadniekam, savukārt, var palīdzēt īpašs rituāls – lādīte ar mammas skūpstiem, ko tu mazajam iedod katru reizi, kad šķiries no viņa.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!