Augusta vidū Cēsu lidlaukā notiks Kosmosa diena - pasākums ģimenēm

Augusta vidū Cēsu lidlaukā notiks Kosmosa diena - pasākums ģimenēm
Foto: NASA

Lai vairotu bērnu, jauniešu, kā arī pieaugušo izpratni un interesi par kosmosa izpēti un ar to saistītajām tehnoloģijām, 19. augustā Cēsu lidlaukā norisināsies bezmaksas pasākums visai ģimenei – Kosmosa diena.

Pasākuma laikā apmeklētāji varēs ne tikai darboties zinātkāres centra "Zinoo" un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) organizētajās radošajās darbnīcās, bet arī būt par projekta "Pirmie Latvijas 100 km kosmosā" trešās lieljaudas izmēģinājuma raķetes palaišanas lieciniekiem.

Kosmosa dienā noritēs arī uzņēmumu komandu izgatavoto zonžu sacensības jeb Kosmosa sacensības. Plānots, ka jau no pulksten 12.30 kā lieliem, tā maziem būs iespēja sekot līdzi kosmisko zonžu izgatavošanas un hēliju balonu uzpildīšanas procesam, bet pulksten 13.40 komandu izgatavotajām zondēm tiks dots starts. Savukārt mirkli vēlāk skatītājus priecēs amatieru izgatavoto raķešu starti, informē pasākuma organizatori.

"Kosmosa diena, kuru kopā ar RTU un Latvijas Mobilo Telefonu (LMT) organizējam projekta "Pirmie Latvijas 100 km kosmosā" īstenošanas gaitā, būs svētki gan kosmosa izpētes entuziastiem, gan nebijusi pieredze bērniem un viņu vecākiem. Pasākuma mērķis ir veicināt interesi par kosmosu un inženierzinātnēm, tāpēc tā laikā ikviens varēs iepazīt tuvāk kosmosa izpētes aizkulises – klātienē vērot raķešu startus, zonžu izgatavošanas procesu, dažādus paraugdemonstrējumus, kā arī mēģināt pašu spēkiem kādā no radošajām darbnīcām izgatavot, piemēram, raķeti.

Ar šīm aktivitātēm mēs vēlamies iedvesmot jauniešus izzināt kosmosu un nebaidīties no šīs jomas, piemēram, izvēloties savu nākotnes profesiju. Daudzi zinātnieki un inženieri jau gadu desmitiem veiksmīgi strādā kosmosa izpētes industrijā, tādējādi apliecinot, ka ikvienu sapni var īstenot," stāsta idejas autors, zinātkāres centra "Zinoo" vadītājs Pauls Irbins.

Pasākuma laikā tiks dots starts arī RTU un "Zinoo" kopīgi izstrādātajai iniciatīvai – Tehniskās jaunrades dienām skolas vecuma bērniem. Tā būs daudzveidīga un izzinoša programma, kas interaktīvā un atraktīvā veidā iepazīstinās skolēnus ar eksaktajām zinātnēm. Skolām programma būs pieejama jau no šī gada rudens.

Plašāka Kosmosa dienas aktivitāšu programma pieejama šeit.

Par projektu "Pirmie Latvijas 100 km kosmosā":

2018. gadā kosmosā dosies pirmā Latvijā radītā raķete, kurai pa spēkam būs sasniegt 100 kilometru augstumu, tādējādi apliecinot Latvijas potenciālu nākotnē ierindoties starp kosmosa izpētes lielvalstīm. Projekts "Pirmie Latvijas 100 km kosmosā", kura laikā norisinās darbs pie raķetes izstrādes, ir zinātkāres centra "Zinoo" un LMT iniciatīva, kuru atbalsta RTU, Aizsardzības ministrija un vēl daži partneri.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!