Foto: Publicitātes attēli

Pagājušajā nedēļā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pirmo reizi tika veikta unikāla mugurkaula anomālijas operācija 11 mēnešus jaunam bērnam, kurš piedzimis ar vienu nepareizu mugurkaula skriemeli. Operācija noritēja veiksmīgi, novēršot muguras izliekumu, kas līdz operācijas dienai bija saliekusies 40 grādu leņķī un turpināja liekties.

Līdz šim jaunākais bērns ar līdzīgu diagnozi, kuru ir nācies operēt Bērnu slimnīcā, bija piecus gadus vecs. Viņam tika izņemts nepareizais skriemelis un nodrošināta stabilitāte ap to ar metāla implantiem. Operācija zīdaiņu vecumā atšķīrās ar to, ka nebija nepieciešams izmantot metāla implantus, bet izņemtā skriemeļa vietu izdevās savilkt mehāniski ar speciālu lavsāna lentu.

"Bērniem, kuri tiek operēti tik agrīnā vecumā, ir iespēja iztikt bez implantiem, jo mugurkaula skriemeļi vēl ir nelieli un tos iespējams savilkt bez implanta," skaidro viens no operācijas veicējiem – mugurkaula ķirurgs dr. Jānis Osītis, piebilstot, ka metāla implanta ievietošanas gadījumā pēc noteikta laika ir nepieciešams veikt atkārtotu operāciju, lai tos izņemtu.

Kā paskaidro viens no operācijas dalībniekiem traumatologs – ortopēds dr.Jānis Upenieks: "Šāds mugurkaula izliekums ar gadiem progresē. Jo agrīnāk tiek veikta operācija, jo lielākas iespējas samazināt mugurkaula izliekumu un bērnam dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi. Turklāt šāda operācijas tehnika praktiski neietekmē normālu bērna augšanas procesu."

Operācijā piedalījās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mugurkaula ķirurgi dr. Jānis Osītis un dr. Jānis Upenieks, kā arī Viļņas bērnu slimnīcas vadošie vertebrologi ar līdzīgu pieredzi mugurkaula operācijās zīdaiņiem dr. Kestutis Saniukas un dr. Giedrius Bernotavicius.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!