Daudz sūdzību par vardarbību starp vienaudžiem speciālajās izglītības iestādēs, norāda VBTAI
Foto: Shutterstock

Attiecības starp vienaudžiem ir aktuāla tēma visos vecumos un teju jebkurā izglītības iestādē. Šoreiz par speciālajām – gan pirmsskolas, gan internātskolām un vispārizglītojošajām skolām, kurās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) veikusi virkni pārbaužu, atklājot gana būtiskus pārkāpumus. Vardarbība vienaudžu vidū, seksualizēta uzvedība internātskolās, kur iestādes vadība nepievērš pietiekamu uzmanību un īpaši arī nekontrolē, vai visi bērni nakts laikā atrodas iestādē, bet par to visu plašāk lasi turpmāk.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciālisti 2016. gadā veica 353 bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes, no tām 37 speciālajās internātskolās, 116 pārbaudes vispārizglītojošajās un speciālajās skolās, 52 – speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs, 12 – krīžu un rehabilitācijas centros, vienu sociālās korekcijas izglītības iestādē un citviet, liecina nesen publicētais VBTAI publiskais gada pārskats par 2016. gadu.

Visbiežāk konstatētie bērnu tiesību pārkāpumi izglītības iestādēs ir vienaudžu savstarpējā emocionālā un/vai fiziskā vardarbība, nepietiekama sadarbība ar vecākiem, nepedagoģisku metožu lietošana konfliktsituāciju risināšanā, nelabvēlīga sociālā vide vai apdraudēta bērna drošība, nepieprasītas izziņas no Sodu reģistra par darbinieku iespējamo sodāmību, nepietiekama sadarbība starp institūcijām un emocionāla un/vai fiziska vardarbība pret bērnu (par ko atbildīgajām personām noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli).

Inspekcija 2016. gadā veica vienu bērnu tiesību ievērošanas pārbaudi sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni". Tajā konstatēts, ka iestādes audzēkņiem ir apdraudētas tiesības uz privāto dzīvi, personas neaizskaramību un brīvību, tādēļ sniegti uzdevumi un ieteikumi situācijas uzlabošanai.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!