Meklē viesģimenes 33 skolēniem no ārzemēm

Meklē viesģimenes 33 skolēniem no ārzemēm
Foto: Shutterstock

Starpkultūru mācību apmaiņas programmas īstenošanas gaitā 2016./2017. mācību gadā skolas gaitas Latvijā uzsāks 33 viesskolēni no Meksikas, Dominikānas Republikas, Itālijas, Vācijas, Taizemes, Beļģijas, Turcijas, Honkongas un Nīderlandes. Kā katru gadu, arī šogad aktīvi tiek meklētas viesģimenes, kas labprāt savās mājās uzņemtu ārzemju skolēnus.

"Kļūšana par viesģimeni ir neizmērojami vērtīga pieredze. Tā ir iespēja bērnam ļaut justies kā mājās, palīdzot iepazīt svešu valsti. Kā rāda pieredze, lielākā daļa ģimeņu atzīst, ka, līdz ar viesskolēna uzņemšanu, ģimene arvien vairāk laiku pavada kopā, iepazīst dažādas vietas Latvijā, uzzina daudz ko jaunu par savu ģimeni. Tāpat viesskolēna uzņemšana sniedz iespēju apgūt kādas jaunas valodas pamatus, uzlabo komunikācijas spējas, ģimenes locekļiem ļauj kļūt tolerantākiem un atvērtākiem pret citādo," norāda "AFS Latvija" direktore Ineta Leikuma.

Vairāk nekā 60 gadu pieredze pasaulē arī liecina, ka vairums viesģimeņu ar uzņemtajiem viesskolēniem vēl pēc programmas beigām uztur ciešas un draudzīgas attiecības un viesojas cits pie cita.

Par viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kuras locekļi ir atvērti starpkultūru pieredzei. Viesģimenes galvenais pienākums ir uztvert viesskolēnu nevis kā ārvalstu viesi, bet kā savas ģimenes locekli, nodrošināt skolēnu ar dzīvesvietu un ēšanu, kā arī censties adaptēt skolēnu savās ikdienas gaitās un ģimenes dzīvē. Tā ir iespēja parādīt Latviju, tās kultūru un tradīcijas, citiem pasaules iedzīvotājiem.

Viesskolēni Latvijā ierodas ar bezpeļņas organizācijas "AFS Latvija" Starpkultūru programmas starpniecību, kas Latvijā darbojas jau vairāk nekā 25 gadus. Apmaiņas programmas gaitā ārvalstu viesskolēnu mērķis ir adaptēties jaunā vidē, iepazīt jaunu kultūru un tradīcijas, apgūt latviešu valodu. Lai to īstenotu, viesskolēni dzīvo viesģimenēs un mācās vietējās skolās.

Vairāk informāciju par viesskolēniem iespējams atrast "AFS Latvija" mājaslapā, turpat var arī aizpildīt pieteikšanās anketu kļūšanai par viesģimeni.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!