Palielinot atbalsta apmēru, Pļaviņu novadā cer atrast audžuģimenes

Palielinot atbalsta apmēru, Pļaviņu novadā cer atrast audžuģimenes
Foto: Shutterstock

Palielinot atbalstu bērna uzturam un aprūpei, Pļaviņu novadā cer atrast audžuģimenes, kas varētu nodrošināt bērniem ārpusģimenes aprūpi, informēja novada Sociālā dienesta vadītāja Valentīna Babre.

Pašlaik novadā nav nevienas audžuģimenes, divi bērni nodoti aprūpei audžuģimenēs citos novados, bet pieci ievietoti aprūpes iestādē.

Babre pastāstīja, ka domē nolemts līdz 228 eiro mēnesī palielināt pabalstu bērna uzturam, vēl 100 eiro pašvaldība piemaksās par novada bērnu aprūpi. Tāpat audžuģimenes saņem atlīdzību no valsts, kā arī pabalstu no pašvaldības inventāra iegādei, kas ir 200 eiro gadā.

Sociālā dienesta vadītāja cer, ka atbalsta palielināšana veicinās audžuģimeņu kustības attīstību novadā, taču atzīst, ka ģimenes izrādīt iniciatīvu attur gan valsta atbalsta trūkums, gan smags darbs, ar kuru audžuģimenēm jāsaskaras. Līdz šim gan interese no novada ģimenēm nav izjusta.

Pie Sociālā dienesta izveidota arī baneru izstāde, kas stāsta par audžuģimeņu darbu.

Source info

LETA


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!