RTU aicina skolēnus piedalīties makaronu torņu būvniecības konkursā 'Torņu spēles'

spageti tilts, makaronu tilts, RTU
Foto: Foto: RTU arhīvs

Lai veicinātu skolēnu interesi par inženierzinātnēm, pētniecību un eksperimentālā darba apguvi, kā arī attīstītu skolēnu radošo domāšanu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (RTU IZV) aicina 7.–9. klašu skolēnus piedalīties makaronu torņu būvniecības konkursā "Torņu spēles".

Konkurss norisinās no 11. janvāra līdz 26. februārim. Šajā laika posmā konkursa dalībniekiem jāuzbūvē spageti tornis, kas spēj noturēt plastmasas glāzi, kurā ir 200 ml ūdens. Torņa izveide jāiemūžina video, kurā skaidri redzams torņa tapšanas process vai tā etapi. Video jāievieto savā Youtube.com kanālā un jāreģistrē IZV mājaslapā.

Reģistrētie video tiks publicēti IZV "Facebook" profilā, nododot tos skatītāju balsojumam, kas noslēgsies 26. februārī. Savukārt žūrijas vērtējumam visi video tiks nodoti 22. februārī un vērtēšanas process ilgs līdz konkursa noslēgumam 26. februārī. Torņu autori, kuri iegūs lielāko žūrijas atzinību un skatītāju simpātijas, dāvanā saņems planšetdatorus, radiovadāmos helikopterus (dronus), galda spēles un dažādas veicināšanas balvas. Uzvarētāji tiks apbalvoti 12. martā, RTU IZV telpās, Rīgā, Kronvalda bulvārī 1, portālu Cālis.lv informēja RTU Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Roga.

Inženierzinātņu vidusskolas 10. klasē šā gada septembrī mācības sāka pirmie 24 skolēni, kuri apgūst Vispārējās vidējās izglītības matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programmu. RTU vēlas dot iespēju talantīgiem jauniešiem padziļināti apgūt eksaktās zinātnes, tā nopietni sagatavojoties inženierzinātņu studijām. Īpaša uzmanība mācību procesā ir veltīta skolēnu zinātniskajam darbam RTU fakultātēs, jau skolas solā ieinteresējot jauniešus par pētniecību un audzinot jaunu zinātnieku paaudzi.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!