Siguldas Valsts ģimnāzijā veiksmīgākai datorikas apguvei iegādāti 15 izglītības roboti

Siguldas Valsts ģimnāzijā veiksmīgākai datorikas apguvei iegādāti 15 izglītības roboti
Foto: Publicitātes attēli

Mācību procesa uzlabošanai Siguldas Valsts ģimnāzijā iegādāti 15 STEM (science, technology, engineering and mathematics) izglītības roboti "mBot Ranger", "Cālis" uzzināja novada pašvaldībā.

Tos plānots izmantot pamatskolas mācību priekšmetā "Datorika" – algoritmiskās un radošās domāšanas veicināšanai. Roboti iegādāti ar Siguldas novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Papildus robotu iegādei šogad mācību procesa modernizēšanas īstenošanas gaitā iegādāti arī deviņi portatīvie datori. Turpinot mācību procesa modernizēšanu, nākamgad robotu skaitu skolā ir plānots palielināt, un tiek domāts par līdzīgu produktu iegādi, kas ļautu mācību saturu apgūt radošākā un interesantākā veidā.

Jaunās iekārtas iespējams savienot ar mobilajām ierīcēm un datoru, izmantojot "Bluetooth" un USB. Savienojot robotu ar mobilo telefonu vai planšetdatoru, izmantojot "Makeblock" aplikāciju, iespējams veikt vienkāršas darbības – vadīt robotu dažādos virzienos, ieslēgt robota augšpusē esošo led apgaismojumu un veikt citu pamata funkciju apskatu.

Papildus tam, izmantojot "Scratch" videi līdzīgu risinājumu, iespējams izveidot savu programmas interfeisu un, izmantojot divus elektromotorus un robota pamatplatē iebūvēto sensorus (Gaismas, Attāluma, Linijsekotāja, Žiroskopa, Temperatūras, Skaņas), pielietojot algoritmiskās domāšanas prasmes, veidot savu unikālu programmu robota kontrolēšanai.

Pieslēdzot robotu datoram, iespējamas līdzīgas darbības – ar "Scratch" (grafiskā programmēšana) rīku palīdzību, veidot savu unikālu algoritmu, kuru robots pildīs, kā arī iespējams grafisko programmu konvertēt java valodā un programmu papildināt koda veidā.

Robotus iespējams salikt trīs dažādos veidos un iespējams papildus iegādāties sensorus un detaļas robota tehnisko iespēju papildināšanai.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!