Latvijā ir vairāki tūkstoši bērnu, kuriem slimības dēļ kustību prieks ir liegts. Kustību traucējumi bērniem var būt iedzimti vai iegūti dzīves laikā pēc traumām. Vienīgais veids, kā palīdzēt šādiem bērniņiem iespēju robežās uzlabot dzīves kvalitāti, ir rehabilitācija. Diemžēl, ne visiem tā ir pieejama nepieciešamajā apjomā.

Labdarības akcijas laikā visā Latvijā tiks vākti līdzekļi, lai nodrošinātu nepieciešamo rehabilitāciju bērniem ar kustību traucējumiem centrā "Poga", kā arī ieviestu inovācijas un izglītotu speciālistus par mūsdienīgākajām metodēm bērnu veselības aprūpē. Tāpat labdarības akcijas mērķis ir arī veicināt sabiedrības izpratni par bērnu ar kustību traucējumiem vajadzībām, viņu integrāciju sabiedrībā.

"Latvijai ir svarīgs katrs bērniņš, arī tie, kuriem slimības dēļ liegts kustību prieks. Tieši tādēļ labdarības portāls Ziedot.lv uzņēmies šo bērnu un ģimeņu atbalstu. Rehabilitācijas centrs "Poga" šiem bērniem nodrošina unikālu rehabilitācijas procesu. "Poga" ir dāvana Latvijas bērniem Latvijas simtgadē. Un tās radīšanā ir aicināts piedalīties ikviens!" teic "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta. Viņa arī vēlas izcelt rehabilitācijas centra iepriekš veiktā pētījuma rezultātus, kurā noskaidrojās, ka 13 procentiem Latvijas iedzīvotāju ģimenē, radu, draugu vai paziņu lokā ir bērni ar kustību traucējumiem, un 26 procenti aptaujāto pašiem ir bijusi saskarsme ar rehabilitācijas sistēmu, kuru puse no tiem vērtē neapmierinoši.

Iesaistīties labdarības akcijā šodien aicināja arī Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone: "Rehabilitācijas centrs "Poga" darbojas, pateicoties nesavtīgam ziedotāju atbalstam. Lai "Poga" ripotu uz priekšu tikpat veiksmīgi arī turpmāk, nepieciešama vēl lielāka mūsu visu iesaiste. Tāpēc aicinu ikvienu nebūt vienaldzīgam un nepalikt malā. Katrs eiro ir no svara un palīdzēs kādam bērnam iziet rehabilitācijas kursu, kam atveseļošanās procesā nereti ir izšķiroša nozīme."

"Mēs iestājamies par ģimenēm un viņu labklājību – mums rūp, lai visiem bērniem būtu iespējas izaugt veseliem un laimīgiem. Tāpēc arī esam apņēmušies palīdzēt bērniem ar kustību traucējumiem, atbalstot bērnu rehabilitācijas centru Poga ilgtermiņā", stāsta "Maxima Latvija" komercdirektors Viktors Troicins.

Ziedot bērnu ar kustību traucējumiem atbalstam iespējams Ziedot.lv mājaslapā, zvanot pa labdarības tālruni 90067007 vai ziedojumu kastītēs pie kasēm visos "Maxima Latvija" veikalos. Papildu iesaistīties labdarības akcijā varēs arī iegādājoties Rēzeknes gaļas kombināta ražotos "Bērnu cīsiņus bez E" "Maxima Latvija" veikalos no 27.marta – ražotājs no katra nopirktā produkta iepakojuma ziedos 5 eirocentus rehabilitācijai bērniem ar kustību traucējumiem.