Foto: Publicitātes foto
Jauno mediju festivāls ”Māksla+Komunikācija” Laikmetīgās mākslas centrā kim? Spīķeros, 6. oktobrī no plkst.11.00 līdz 14.00 piedāvās atvērtās darbnīcas skolu jauniešiem ”Māksla pielāgoties: dialogs par pilsētu un pilsētniekiem”, ko vadīs lietuviešu māksliniece Lina Kusaite, portālu ”Delfi” informē festivāla organizatori.

Radošā darbnīca ilgs trīs stundas, kuru gaitā notiks diskusija par to, kas ir māksla pielāgoties. Darbnīcas ievadā uzstāsies pasaulē atzītasis kultūras un ekonomikas inovāciju teorētiķis Mišels Bauensu (Beļģija/Taizeme), kurš speciāli būs sagatavojis īsu apskatu par to, kas ir ”pielāgošanās” (resilience).

”Mums visiem ir savi sapņi. Ja ”es” varētu darīt, ko vien vēlas – kāda izskatītos vide? Kā veidot kontekstu, nevis ļaut, lai konteksts veido mani? Dodiet skolu jauniešiem iespēju izveidot savu apkārtni, ļaujiet vaļu viņu sapņiem veidot pilsētu tādu, kādā viņiem patiktu dzīvot. Ļaujiet viņiem izstāstīt savus sapņus un stāstus,” aicina festivāla organizatori.

Pēc ievada un diskusijām, dalībnieki tiks aicināti pastaigā pa pilsētu, kur viņi aplūkos pilsētas ainavu un pārdomās savu attieksmi pret to. Kā mūsu izvēles un vēlme rīkoties paver iespēju veidot pašiem savu vidi (kontekstu)? Vai mēs esam spējīgi pielāgoties apkārtnei, vai arī reaģējam vienkārši uz to, kas jau ir uzbūvēts, noteikts un izlemts?

Pastaiga tiks dokumentēta un kuras gaitā tiks veidota karte ”Cilvēks – pilsēta. Dialogs”. Pastaigas vadmotīvs būs jautājums – ko nepieciešams darīt, lai izveidotu vidi, kas atbalstītu iedzīvotāju radošo potenciālu, un visbeidzot – darbnīca noslēgsies ar secinājumu diskusiju. Pastaigas laikā dalībniekiem būs arī dota iespēja pārdomāt, ko un kā viņi mainītu vietās, kas viņiem nepatīk pilsētā visvairāk.

”Māksla+Komunikācija” ir ikgadējs mākslas, zinātnes un jauno tehnoloģiju festivāls Rīgā, kas starptautisku atzinību ieguvis ar tēmu novatorismu. Šīgada festivāls aplūkos ”pielāgošanās” tēmu – kāda ir mūsu spēja adaptēties strauji mainīgajā vidē, kuru ietekmē gan laika apstākļu svārstības dabā, gan mediju tehnoloģiju attīstības sekas.

Lina Kusaite ir lietuviešu ilustrāciju un konceptu māksliniece un mākslas pasniedzēja, kas dzīvo un strādā Briselē Beļģijā. Savā profesionālajā darbā viņu ir ietekmējušas postpadomju, nīderlandiešu un franču izglītības sistēmas mākslas un dizaina jomās, kas ir ļāvis apgūt dažādas mākslas tehnikas apvienojumā ar prasmīgu konceptuālo izstrādi. Vēlme izprast mūsdienu sarežģīto pasauli atveda viņu 2001. gadā uz Briseli, kur viņa pievienojās starpdisciplinārajai laboratorijai un pētnieku grupai ”FoAM”. Pēdējo 10 gadu laikā Lina ir strādājusi eksperimentālā tekstila dizaina, permakultūras un interaktīvās vides izstrādes jomās, kā arī bijusi vadītāja vairākām radošajām darbnīcām. Pēdējo gadu laikā Linas radošo aktivitāšu avots ir daba un tās ekosistēmas. Lina ir veidojusi radošās darbnīcas bērniem par vietējo augu ekosistēmām un pilsētvidi, kā apgūšanas instrumentu izmantojot stāstu stāstīšanu.

Jau ziņots, ka jauno mediju festivāls ”Māksla+Komunikācija” šgad norisināsies no 4. līdz 6. oktobrim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!