30 izstādītie darbi, īpaši atlasīti šim projektam un tapuši no 2016. līdz 2018. gadam.

Izstādē eksponētajos darbos aplūkojami dabā novēroti motīvi mākslinieces redzējumā pārtapuši intuitīvās fantāzijās. "Ērikas darbos vērojami izteiksmīgi un dzidri krāsu toņi, eleganta kompozīcija, viegli, nesamāksloti triepieni un veikla tehnika. Tie raisa pozitīvas, dzīvi apliecinošas emocijas. Māksliniece lauž stereotipus, spēlējas ar tēliem un mērogiem," raksta galerijas pārstāvji.

Kādā gleznā tikko jaušams taurenis, citā ziedi vai sieviete, vēl citā – šalko mežs.
Izstādes nosaukums atklāj, ka izstādi autore ir iecerējusi kā sarunu ar skatītāju. Audekla vēstulēs katrs varēs izlasīt savu vēstījumu, interpretējot mākslas darbu no sava skatu punkta.

Gleznotājas virsuzdevums ir glezniecisko vērtību sasniegšana un tikai tad sižets vai stāsts, kas arī ir atrodams katrā darbā. Savas gleznas Ērika glezno intuitīvi, ļaujoties priekšnojautai un sajūtām.

Ērika Kumerova ir dzimusi Rīgā. Studējot Latvijas Mākslas Akadēmijā, Ērika kļuva par Humboldta valsts universitātē stipendijas laureāti. Mācības turpināja Kalifornijas Humboldta Universitātē, Klusā okeāna piekrastē. Pēc diviem gadiem, atgriezusies no Savienotajām Valstīm, Ērika arī Latvijas Mākslas akadēmijā ieguva bakalaura grādu.

Ērika Kumerova ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre un Jūrmalas mākslinieku biedrības biedre. Regulāri piedalās grupu izstādēs un dažādos mākslas projektos.

"Museum LV" atrodas Andreja Pumpura ielā 2, Rīgā. Ieeja bez maksas.