1937. gadā tapusī glezna "Femme au Beret et a la Robe Quadrillee (Marie-Therese Walter)" pārspēja prognozes, ka tā tiktu pārdota par 36 miljoniem mārciņu (41 miljonu eiro) šajā impresionisma, sirreālisma un modernās mākslas darbu izsolē, kas bija izsoļu nama "Sotheby's" pirmā lielā izsole šogad.

Tā bija pirmā reize, kad šī eļļas glezna bija parādījusies starptautiskajā mākslas tirgū. Gleznas pārdevēja un tās jaunā īpašnieka identitātes netika izpaustas.

"Tā ir neiedomājami svarīga muzejiskas kvalitātes glezna," pagājušonedēļ bija paziņojis "Sotheby's" impresionisma un modernās mākslas nodaļas direktors Džeimss Makī. "Tā ir tapusi Pikaso karjeras svarīgā laikmetā – 1937. gadā, kad viņš uzgleznoja dižo gleznu "Gernika"," piebilda Makī.

Viņš pastāstīja, ka trešdien pārdotajai gleznai ir arī spēcīga autobiogrāfiska pievilcība. Gleznas galvenais subjekts Marī Terēze Valtere bija gleznotāja "ilggadēja mīļākā un mūza". Ēnā aiz viņas ir redzama Dora Māra, kuru Pikaso satika 1936. gadā un kas vēlāk kļuva par viņa mīļāko.

Šajā izsolē tika pārdoti arī trīs citi Pikaso darbi, tai skaitā "Le Matador" ("Matadors"), kuru nosolīja par 16,5 miljoniem mārciņu (18,6 miljoniem eiro).

Par Eiropas izsoļu cenas rekordisti kļūst Pikaso mīļākās portrets
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

"Sotheby's" pārdeva arī trīs jaunatklātas Salvadora Dalī gleznas, no kurām ap 1932. gadu tapusī "Maison pour Erotomane" tika nosolīta par 3,5 miljoniem mārciņu (četriem miljoniem eiro), bet 1931. gadā uzgleznotā "Gradiva" tika pārdota par 2,7 miljoniem mārciņu (trim miljoniem eiro).

Izsolē trešdien tika pārdoti 36 darbi, kuru kopējā cena sasniedza 136 miljonus mārciņu (155 miljonus eiro).