Iniciatīva #GaismaLatvijai iesāksies jau pirmās adventes laika svētdienas priekšvakarā – 2. decembrī ar ekumenisku lūgšanu Stirnienes katoļu baznīcā Latgalē un Gaismas dievkalpojumu un tam sekojošu visas nakts lūgšanu Rīgas vecajā Svētās Ģertrūdes luterāņu baznīcā.

Par #GaismaLatvijai norises vietām ikviens ir aicināts uzzināt vairāk iniciatīvas kartē vai "Baznīcu nakts" interneta vietnē.

"Dziesma un lūgšana ir nesusi latviešu tautu cauri baltiem un nebaltiem laikiem uz brīvu un neatkarīgu Latvijas valsti. Latvijas himna "Dievs, svētī Latviju, Mūs' dārgo tēviju… Laid mums tur laimē diet, mūs' Latvijā" ir lūgšana. Gaisma dievnamu logos un svecēs vistumšākajā gada laikā mums simboliski atgādina par dvēseles ilgām pēc dievišķās Gaismas un Dieva svētības Latvijai. Sagaidīsim mūsu Latvijas lielo simtgades jubileju ar dziesmu un lūgšanu Latvijas dievnamos. Greznosim dievnama telpu ar Latvijas karogu. Degsim Gaismu Latvijai ar dziesmu, mūziku un pasacīto vārdu!" pauž nodibinājuma "Baznīcu nakts fonds" pārstāvis Jurģis Klotiņš:

#GaismaLatvijai iecere ir radusies, domājot par dievnamu Latvijas lauku ainavā. Tumšos rudens un ziemas vakaros baznīcu logos spīdošā gaisma atgādina par latviešu tautas gara spēku, kas vadīja ceļā uz nacionālo atmodu un savas valsts izveidi. Tā ir gaisma, kas spīdēja no Brāļu draudzes saiešanas namiem Vidzemē 18. gadsimta vidū, gatavojot ceļu pirmajai atmodai, un tā ir gaisma, kas spīdēja Rīgas Domā, sargājot barikādes ceļā uz Latvijas neatkarības atjaunošanu. #GaismaLatvijai, kas iekļauta arī Latvijas valsts simtgades notikumu kalendārā, ir aicinājums simboliski pārklāt Latviju ar gaismu, gaidot Latvijas valsts simtgadi.

Draudzes ir aicinātas pieteikt pasākumu savā baznīcā, aizpildot pieteikuma anketu mājaslapas "Baznīcu nakts" sadaļā "Gaisma Latvijai". Aktuālā informācija būs pieejama arī "Baznīcu nakts" sociālo tīklu kontos "Facebook" un "Twitter". Pasākuma atpazīšanas zīme ir tēmturis #GaismaLatvijai.