Čurļonim veltītā diena Lūznavas muižā sāksies plkst. 12.00 ar vēsturiskās drāmas "Vēstules Sofijai" seansu. 2013. gadā tapusī filma vēsta par lietuviešu gleznotāju un komponistu Čurļoni un viņa mīļoto Sofiju Ķīmantaiti – žurnālisti un politisku aktīvisti. Čurļoņa lomu drāmā spēlē viņa mazmazdēls, pazīstamais mūziķis Roks Zubovs.

Plkst. 14.00 tiks atklāta Čurļoņa darbu reprodukciju izstāde "Saule tek pa Zodiaka ceļu", kurā būs skatāmi visi 12 darbi no 1906. līdz 1907. gadam tapušās Zodiaka zīmēm veltītās sērijas, kā arī citu darbu ciklu reprodukcijas ("Vasara", "Ziema", "Raigardas", "Pavasaris" u.c.).

Pēc izstādes atklāšanas plkst. 15.00 uz koncertprogrammu Lūznavas muižas Sarkanajā zālē aicina lietuviešu pianists un Kauņas Mūzikas akadēmijas profesors Roks Zubovs ar sievu, lietuviešu pianisti Sonatu Zubovieni. Programmas pirmajā daļā izskanēs Čurļoņa darbi, kam, sasaucoties ar izstādi, dots nosaukums "Saule tek pa Zodiaka ceļu", bet koncerta otrajā daļā Roks un Sonata četrrocīgi izspēlēs Kloda Debisī skaņdarbus. Pirms gada, 2016. gada 24. aprīlī, tieši lietuviešu pianistu pāris bija pirmie, kuri līdz ar koncertuzvedumu "Čurļoņa pasaule" ieskandināja Ugāles ērģeļbūves darbnīcā meistara Jāņa Kalniņa vadībā atdzimušo Lūznavas muižas flīģeli, reizē simboliski atjaunojot arī Čurļoņa pēdas Kerbedzu dzimtas īpašumos.

Lietuviešu mākslinieks un komponists Mikalojs Konstantins Čurļonis (Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, 1875–1911) bija vienlīdz izcils gan glezniecībā, gan mūzikā. Viņa vārdu saista ar sinestēzijas jēdzienu, kas aktualizējās mākslas filozofijā ap 1900. gadu, uzsverot dažādu mākslas disciplīnu saplūšanu. Čurļoņa gadījumā tā ir arī retā spēja ar krāsu "padarīt redzamu" skaņu. Čurļoni jau vēsturiski ar Lūznavas muižu saista muižnieku Kerbedzu dzimta, kuras īpašumos slavenais lietuvietis savulaik radis iedvesmu un atpūtu, bet simbolisko draudzības ceļu mūsdienās ļauj turpināt Čurļoņa mazmazdēls Roks Zubovs, ar kura gādību jau otro gadu aprīlī Lūznavā notiek Čurļonim veltīti pasākumi.

Filmas "Vēstules Sofijai" seanss un izstādes atklāšanas pasākums ir bez maksas, bet biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs vai internetā. Vietu skaits ierobežots.