Pasākuma ietvaros notika arī Aleksandra Čaka pirmo poēmu "Poēma par ormani" un "Umurkumurs", kas pārizdotas pēc ilgāka pārtraukuma, atvēršanas svētki.

Šogad Aleksandra Čaka balva tika pasniegta māksliniekam Aivaram Vilipsonam par Aleksandra Čaka daiļrades popularizēšanu, savukārt par Rīgas pilsētas interpretāciju balvas saņēma koka ēku renovācijas centra "Koka Rīga" vadītājs Vladimirs Eihenbaums un fotogrāfs Leons Balodis. Rīgas domes īpašo atzinību saņēma Māris Bērziņš par grāmatu "Svina garša", stāsta pasākuma rīkotāji.

Aleksandra Čaka balva pirmo reizi tika pasniegta 2001. gadā - dzejnieka 100. dzimšanas dienā. Reizi divos gados balvas tiek pasniegtas par ieguldījumu Aleksandra Čaka personības un daiļrades izpētē un popularizēšanā, kā arī Rīgas pilsētas tēla mākslinieciski augstvērtīgā interpretējumā. Aleksandra Čaka balvas autors ir tēlnieks Andris Vārpa.

Par balvas laureātiem kļuvuši daudzi ievērojami kultūras darbinieki - dzejnieki Jānis Rokpelnis un Uldis Bērziņš, aktieri Imants Skrastiņš un Artis Robežnieks, fotogrāfe Māra Brašmane, mākslinieks Pāvels Šēnhofs, komponists Uldis Stabulnieks, mākslinieks un dzejnieks Andris Breže, rakstnieki Zigmunds Skujiņš, Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla, literatūras zinātnieces Andra Konste un Antra Medne, tulkotāji Rauls Čilačava un Aksīnija Mihailova un citi.

Ekspozīcija "Čaka skartie", kas apskatāma Rīgas mākslas telpas Intro zālē, tapusi iedvesmojoties no Aleksandra Čaka poēmas "Mūžības skartie" un strēlnieku cīņām par savu valsti. Ekspozīcijas veidotāji radījuši ierakumu gaisotni, izmantojot instalācijas, skaņas un gaismas spēles.