Viņa norāda, ka pēdējo piecu darbības gadu laikā ir pierādījies, ka Operetes teātris Latvijā ir nepieciešams, tas ir publikas gaidīts un ir spējīgs pastāvēt. Tomēr teātra pastāvēšanai nepieciešams valsts finansiāls atbalsts, bāzes dotācija un savas telpas, mājvieta, kur plānot ilgtermiņa darbu.

Operetes teātrim patlaban ir ļoti spēcīgs mākslinieciskais potenciāls, kas netiek pilnvērtīgi izmantots valsts labā un skatītāju interesēs. Latvijas Operetes fonds ir izveidojis saturisko pamatu profesionāla teātra ilgtspējīgai darbībai – Operetes teātra kolektīvu ar vairāk nekā 120 profesionāļiem, tostarp, solistiem, kori, dejotājiem, orķestri, tehnisko, radošo, administratīvo komandu. Tehniskie darbinieki ir spējīgi ražot dekorācijas un rekvizītus paši, ja vien būtu darbnīca. Speciālisti var nodrošināt Operetes studijas darbu jauno talantu skološanai, jo ir pedagogi ar vajadzīgo profesionālo kvalifikāciju. Ir izrāžu repertuārs un pilnvērtīgi iestudētas operetes.

Patlaban Operetes un muzikālā teātra projekti tiek realizēti galvenokārt ar entuziastu un ziedotāju atbalstu, nelieliem Valsts Kultūrkapitāla fonda, un Rīgas domes projektu konkursu piešķīrumiem, kas ir neregulārs un nepietiekošs pamats profesionāla teātra ilgtspējīgai, regulārai darbībai.

Autore iniciatīvā norāda, ka teātra pastāvēšanai ir nepieciešams valsts atbalsts – struktūras, bāzes finansējums vismaz 200 000 eiro gadā no valsts budžeta līdzekļiem. Bāzes finansējums nodrošinās administrācijas, orķestra, kora, solistu, tehniskās un mākslinieciskās komandas ikdienas regulāru darbu un kvalitātes, un profesionālās meistarības izaugsmi. Tas, savukārt, skatītājam nodrošinās regulāri jaunus un kvalitatīvus iestudējumus. Rīga, Latvija iegūs spēcīgu un kvalitatīvu māksliniecisko vienību plašai un daudzveidīgai skatītāju auditorijai, kā arī kvalitatīvu kultūras eksportpreci. Vienlaikus, tiks nodrošinātas aptuveni 70 jaunas darbavietas un divi operešu jauniestudējumi, četras koncertprogrammas, viens iestudējums bērniem un viens Starptautiskais Operetes festivāls gadā.

Atgādinām, ka Valsts Rīgas Operetes teātris pastāvēja no 1963. līdz 1992. gadam, vēlāk teātra telpās tika iekārtots naktsklubs "La Rocca". Lai atjaunotu operetes izrādes, 2013. gadā tika dibināts Latvijas Operetes fonds. 2015. gadā notika pirmais Ikšķiles Starptautiskais Operetes festivāls.