Ekspozīcija skaidros tā laika sarežģīto politisko situāciju un vienlaicīgi radīs emocionāli iedarbīgu vidi, kas ar vizuālo tēlu palīdzību veidos priekšstatu par laikmetu, kad veidojās Latvijas valsts.

"Viennozīmīgi varam teikt, ka izstāde "Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā" ir viens no enkurpasākumiem Latvijas valsts simtgades notikumu programmā. Tomēr jāatzīst, ka tik spilgts izstādes eksponēšanas veids un informācijas pasniegšanas metode iespējama pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstam. Ekspozīcijas izveidei no Latvijas Republikas Kultūras ministrijas esam piesaistījuši finansējumu 40 000 eiro apmērā," iezīmē Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Izstāde veltīta īsam, bet ļoti nozīmīgam periodam Latvijas un arī Liepājas vēsturē – no 1918. līdz 1920. gadam, īpaši izceļot sešus mēnešus 1919. gadā, kad Liepājā uzturas jaundibinātās Latvijas Republikas valdība. Šis vēsturiskais notikums ieguvis apzīmējumu "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta".

Veidos vērienīgu ekspozīciju 'Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā'
Foto: Publicitātes foto

Plānots, ka ekspozīcija vizuāli un emocionāli iedarbīgi parādīs, kāda nozīme Latvijas un Liepājas vēsturē ir laikam, kad Liepājā atrodas Latvijas Pagaidu valdība.

Ekspozīcija tiks izvietota divās Liepājas muzeja telpās. Pirmajā, mazākajā, telpā uzmanība vērsta dzīvei Liepājā 1918. – 1920. gadā, raksturojot politisko, ekonomisko un sociālo situāciju pilsētā šajā laikā. Savukārt, otrā ekspozīcijas telpa veltīta pagaidu valdības cīņai par izdzīvošanu un jaunās neatkarīgās valsts saglabāšanai.

Atklāšanas pasākums paredzēts 2018. gada 2. novembrī. "Ekspozīciju kā paliekošu dāvanu liepājniekiem un viesiem pasniegsim īsi pirms Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas simtgades svinībām. Ņemot vērā vēsturiskos faktus, ekspozīcijas atklāšanā īpaša loma būs Lielbritānijas, Francijas un ASV misijas pārstāvjiem, kā arī Latvijas Republikas Ministru kabineta sastāvam," uzsver Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Veidos vērienīgu ekspozīciju 'Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā'
Foto: Publicitātes foto

SIA "Dd studio" ekspozīcijas izveidi jāveic desmit mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža. Ekspozīcija tiks veidota saskaņā ar 2016. gadā izstrādāto SIA "Dd project" tehnisko projektu un tehniskajā specifikācijā noteiktajām prasībām. Kopējās izmaksas par ekspozīcijas izveidi ir 86338,34 eiro.