Atvadīšanās no Valda Liepiņa notiks otrdien, 12. decembrī, plkst. 10.30-12 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā.

Valdis Liepiņš dzimis 1966. gada 16. augustā Siguldā. 1990. gadā absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultātes Teātra nodaļu. Bijis Dailes teātra štata aktieris un režisors.'

Dailes teātrī viņš ienāca 1989. gadā un jau pirmajās lomās piesaistīja sev skatītāju un režisoru uzmanību. Par to liecina jau piecos pirmajos gados teātrī nospēlētās skaistās, atšķirīgās, skatītāju atmiņā paliekošās lomas. Andris (Rutku Tēva "Vella kalpi", 1991), Pjērs (Žana Maršāna "Publikai skatīties aizliegts", 1991), titulloma Selmas Lāgerlēvas "Gesta Berlingā" (1993), Romeo (Viljama Šekspīra "Romeo un Džuljeta", 1994), titulloma Pjēra Korneija "Sidā" (1995)... Tās visas ir lomu lomas un apliecinājums jaunā aktiera talanta plašajam diapazonam – gan varoņlomas, gan trāpīgi tvertas raksturlomas. Tām seko vēl daudzi citi tikpat interesanti un skatītāju atzinīgi vērtēti darbi.

Starp spilgtākajiem un populārākajiem Valda Liepiņa iestudējumiem Dailes teātrī minami Raimonda Paula un Māra Zālītes mūzikls "Meža gulbji" (2005), Raimonda Paula un Guntara Rača "Leģenda par Zaļo jumpravu" (2000), kā arī Ulda Marhilēviča un Māras Zālītes dziesmuspēle "Tobāgo" (2001).

Tāpat Valdis Liepiņš veidojis daudzus lieluzvedumus – Raimonda Paula dziedāšanas svētkus "Arēnā Rīga" (2006), vairākas "Spēlmaņu nakts" balvas pasniegšanas ceremonijas Dailes teātrī, Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijas Latvijas Nacionālajā operā un "Lielā Kristapa" balvas pasniegšanas ceremoniju 2003. gadā.

Valdis Liepiņš bijis arī režisors Jauniešu koru koncertam XXIII Vispārējos latviešu dziesmu svētkos "Skonto" stadionā (2003), kā arī Rīgas astoņsimtgades Dziesmu un deju svētku deju lieluzvedumam "Skonto" stadionā "Viena saule, viena zeme" (2001).

2017. gada vasarā ar lieliem panākumiem un publikas atzinību uz skatuves atgriezās muzikālā izrādes "Tobāgo" Valda Liepiņa režijā, pulcējot skatītājus pārpildītās brīvdabas estrādēs visā Latvijā.

Mūžībā aizgājis aktieris un režisors Valdis Liepiņš
Foto: Matīss Markovskis