Lietuviešu apvienība kluba viesus priecēs jau 19. maijā, kad uz skatuves kaimiņvalsts mūziķiem pievienosies arī Deniss Paškevičs. Trio "The Infiltrators" muzicē Jans Maksimovičs (saksofons, elektronika), Dmitrijs Golovanovs (tautiņinstrumenti, elektronika) un Arkādijs Gotsmans (bungas, perkusijas). Grupa piedāvā eksperimentālās mūzikas, free jazz un ambient sajaukumu.

Taču nedēļas nogales centrālais džeza notikums būs 20. maijā, kad kopā ar Denisa Paškeviča kvartetu uzstāsies visā pasaulē zināmais amerikāņu saksofonists Riks Margica, kurš muzicējis kopā ar Mailzu Deivisu un sastrādājies arī ar tādiem džeza grandiem kā Tonijs Viljamss, Bobijs Hačersons, Makkojs Tainers, Čiks Korea un daudziem citiem, kā arī sarakstījis daudzas saksofonmūzikas programmas un pat pāris simfonijas.

55 gadus vecais tenorsaksofonists visvairāk ietekmējies no tādām džeza leģendām kā Veins Šorters, Maikls Brekers un Džons Koltreins. Viņš studējis trīs prestižās mūzikas ievirzes augstskolās – Bērklijā, Maiami un Ņūorleānā. Margica savus soloierakstus izdevis gan leģendārajā "Blue Note", gan citās džeza izdevniecībās.

"Pashkevich Jazz Club" izveidots ar mērķi regulāri piedāvāt Rīgā starptautiska mēroga džeza mākslinieku programmas dažādām auditorijām. Tajā būs iespējams dzirdēt dažādu žanru džeza mūziku un uzstāsies arī dīdžeji. Palasta ielā 10 durvis būs atvērtas visas nedēļas dienas no plkst. 10.00 līdz pēdējam klientam. Klubs darbosies arī kā restorāns.

Deniss Paškevičs ir viens no atpazīstamākajiem Baltijas džezmeņiem. Viņš ir gan saksofonists un flautists, gan komponists, producents un pedagogs. Tagad arī savā vārdā nodēvētā džeza kluba mākslinieciskais vadītājs. Pērn tika izdots viņa jaunākais albums kopā ar dāņu ģitāristu Kristiānu Franku "Yours Faithfully", kurā piedalās arī pasaulē zināmais amerikāņu pianists Ārons Parkss un kas ieguva Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" džeza un blūza mūzikas kategorijā.

Pirmā saksofonu festivāla "Jazz Room" sesija notika pērnā gada novembrī K. K. fon Stricka villā un tajā piedalījās trīs Baltijas valstu vadošie saksofonisti: Deniss Paškevičs (Latvija), Villu Veski (Igaunija) un Ļudas Mockūnas (Lietuva), kā arī īpašais viesis - Eiropas džeza aprindās labi zināmais ģitāras improvizācijas meistars Marks Dukrē no Francijas.

Koncertu sākums 19. un 20. maijā "Pashkevich Jazz Club" plkst. 20.00. Biļetes uz abiem pasākumiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs. Plašāka informācija "Pashkevich Jazz Club" profilā "Facebook", kur interesenti var noskaidrot arī koncertu viesmākslinieku pasniegto meistarklašu norises laikus un izcenojumus. Mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem, kā arī Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem ieeja tajās būs bez maksas.