"Pīpe" nevēsta par pīpēšanas kaitīgumu, bet gan par abpusējām jūtām, kādām gados jauni klausītāji varētu pievienot birku "retro". Dzimusi Pārdaugavā un retajos "Suņa stundas" koncertos jau skanējusi pirms tam, nu dziesma ir iekļauta "Suņa stundas" jaunākajā albumā "Botānika".

"Suņa stunda" izveidojās 2004. gadā kā Latvijas Kultūras akadēmijas dramaturģijas kursa studentu apvienība. Grupas izpētes objekts vienmēr ir bijis medijos publicētās ziņas un to autoru prasme ritmiski vēstīt notikumus. Iespējams, tas tādēļ, ka "Suņa stundas" kodols ir pašmāju medijos strādājoši žurnālisti. Tiesa, tas nekad nav ierobežojis grupas māksliniecisko aktivitāti.

Jau ar pirmajiem skaņdarbiem grupa izpelnījās popularitāti, un 2006. gadā Radio SWH "Radio Lāga Top" ar dziesmu "Pļaviņas" ieņēma līderpozīcijas. Turpmākajos gados "Suņa stunda" ir piedalījusies vairākos sabiedriski svarīgos pasākumos. Tiesa gan, tā nekad nav sevi pozicionējusi kā aktīvu alternatīvās skatuves apvienību. Šajā laikā izdoti studijas albumi: "Kā gribēju..." (2006) un "Kolka" (2009). Pēc vairāku gadu pārtraukuma sarakstam ir pievienojies arī albums "Botānika".

Kā novērtējumu nekomerciālās mūzikas kvalitātei "Suņa stunda" saņēma 2016. gada nogalē, kad tās dziesmu "Zvaigznīte" savā Latvijas alternatīvo dziesmu kompilācijā "Odekolons" iekļāva neatkarīgo grupu patriarhs Dambis.

Arī šobrīd "Suņa stunda" darbojas kā vairāku grupu mūziķu projekts. Tās sastāvā ir Jānis Lācis, Jānis Kalve, Dina Skreitule, Armands Siliņš, Valdis Metlāns un Maija Ušča.

Dziesmas "Pīpe" ierakstā piedalījušies arī Andris Gauja, Imants Vovers un Didzis Erra. Skaņdarbs ierakstīts Egona Kronberga studijā.