Uldis Pūcītis dzimis 1937. gada 15. aprīlī Rankas pagastā. Izglītību ieguvis Rankas septiņgadīgajā skolā un Rīgā pedagoģiskajā skolā, tad 1955./1956. mācību gadu pavadījis Aizputē, strādājot par mazāko klašu skolotāju.

Pēc tam pievērsies aktiera karjerai – pirmo lomu uz lielās skatuves nospēlējis vēl studiju laikā. 1960. gadā Pūcītis pabeidza Latvijas Valsts Konservatorijas Teātra fakultāti un profesionāla aktiera gaitas uzsāka Liepājas Drāmas teātrī, tad sekoja lomas Dailes teātrī un Jaunatnes teātrī.

Īpaši veiksmīga aktiera radošajā mūžā izvērtās sadarbība ar režisoru Pēteri Pētersonu Dailes teātrī, kas aktierim piedāvāja galvenās lomas tādās dzejas izrādes kā Imanta Ziedoņa "Motocikls" (1967) un Vladimira Majakovska "Mistērija par cilvēku" (1974), kā arī sadarbība ar Jaunatnes teātra režisoru Ādolfu Šapiro Antona Čehova izrādē "Ivanovs" (1975) un Henrika Ibsena lugā "Pērs Gints" (1979).

Lielāko popularitāti Pūcītis ieguva ar savām kinolomām – Edgaru filmā "Purva bridējs" (režisors Leonīds Leimanis, 1966. gads) un Cēzaru Kalniņu "Elpojiet dziļi" (režisors Rolands Kalniņš, 1967. gads).

Mūža nogalē Pūcītim izdevās realizēt sapni par kinorežisora darbu un 1997. gadā viņš uzņēma Raimonda Trasuna romāna "Izpostītā ligzda" televīzijas ekranizāciju.

Aktieris miris 2000. gada 14. decembrī. Apbedīts Meža kapos Rīgā.