Uz izrādēm 3., 4. un 7. augustā biļešu cena būs no 30 līdz 200 eiro, savukārt uz izrādēm 5. un 6. augustā - no 70 līdz 250 eiro.

Izrāde, kuras pamatā ir izcilā baletdejotāja Vāclavu Ņižinski dienasgrāmatas un kura savu pirmizrādi piedzīvoja pērn Spoleto, Itālijā, šogad turpina pasaules turneju, kurā iekļauta arī Barišnikova dzimtā Latvija.

Monoizrādi "Vēstule cilvēkam" īpaši Barišņikovam radījis ikoniskais, avangarda teātra režisors Roberts Vilsons. Iestudējums balstīts uz Ņižinska autobiogrāfiskajiem tekstiem, kurus adaptējis Derils Pinknijs.

Savā slavas virsotnē Ņižinskis (1889-1950) tika atzīts par viens no izcilākajiem Rietumu kultūras baleta māksliniekiem. Ņižinskis bija arī slavenās Sergeja Djagiļeva Krievu baleta trupas dalībnieks un modernā baleta horeogrāfijas pamatlicējs. Viņa sākotnējie darbi ir "Fauna pēcpusdiena" un "Svētpavasaris". Savā trešajā gadu desmitā Ņižinskis sāka jukt prātā, tādēļ viņa dienasgrāmatas, kas tapušas laikā no 1919. gada 19. janvāra līdz 4. martam, dokumentē un izgaismo jaunā vīrieša garīgās veselības sabrukumu.

"Tā nav biogrāfiska izrāde par Ņižinski. Izrāde ir par cilvēka pārdzīvojumiemun attiecībām ar viņa mākslu, Dievu, ģimeni un dvēseliskajām dilemmām. Mēs izvairījāmies atdarināt vai attēlot konkrēti. Tas ir savdabīgs stāsts ar paralēlēm – par personības balsi, nevis viņa fizisko būtību," intervijā izdevumam "The Guardian" sacīja Barišņikovs.

Biļetes varēs iegādāties "Biļešu serviss" interneta vietnē www.bilesuserviss.lv. Krievijā biļetes būs nopērkamas vietnē www.kassir.ru.