Gatavojoties sabiedriskajai apspriešanai, "Rail Baltica" projekta īstenotāji pilnsabiedrība "RB Latvija" izstrādājusi rekomendējamo trases variantu.

Sabiedriskajā apspriešanā 15 pašvaldībās, kuras skar trase, norisināsies no 19. novembra līdz 11. decembrim, bet lēmuma pieņemšanai par trases novietojumu iedzīvotāju un pašvaldību rīcībā no 11. novembra būs visas alternatīvas un visi izstrādātie risinājumi, portālam "Delfi" apstiprina projekta īstenotāji.

"Rekomendējamais trases variants ietver lielākas iespējas novadu attīstībai, mazāk ietekmē aizsargājamās dabas teritorijas, nesadala lauku saimniecības, būtiski mazāk skar blīvi apdzīvotās vietas un privātpersonu īpašumus," skaidro "RB Latvija" telpiskās plānošanas eksperts Neils Balgalis.

"Tas rada iespēju reģionālo staciju attīstīšanai nākotnē, nodrošina drošu attālumu no radioaktīvo atkritumu glabātuves "Radons", Mārupē - atrodas vienotā transporta koridorā, par ko saņēmām uzņēmēju un iedzīvotāju atbalstu. Rekomendējamais trases variants veidots, vadoties no iedzīvotāju un pašvaldību izteiktajām vēlmēm," sacīja Balgalis.

Kopumā jaunbūvējamā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa projekta pētnieki – pilnsabiedrības "RB Latvija" eksperti 6 mēnešu laikā visā trases garumā, A un B variantiem, kā arī visām alternatīvām izveidojusi tehniskos risinājumus, nosakot dzelzceļa līnijas profilu, un trašu aizņemtās teritorijas 60 metru platā joslā.

Plānošanas gaitā izdevies samazināt skarto privātīpašumu skaitu, no sākotnējiem 2000 īpašumiem trase skars mazāk kā 1000 privātīpašumu. Kā apgalvo projekta īstenotāji, izpēte ir pierādījusi, ka plānotajam dzelzceļam nav būtiska ietekme uz "Natura 2000" teritorijām.

Iedzīvotāji un pašvaldības no 11. novembra iepazīties ar ziņojumu var novadu pašvaldību tīmekļa vietnēs, kā arī klātienē sabiedriskajās apspriedēs, kas sāksies 19. novembrī.

Ziņots, ka novembrī Baltijas infrastruktūras "megaprojekta" "Rail Baltica" attīstības ietvaros notiks ietekmes uz vidi (IVN) ziņojuma sabiedriskā apspriešana. Pirms sanāksmju "otrā raunda" pašvaldības vairs neizceļas ar tik krasiem paziņojumiem, kā šī gada pavasarī, taču neziņa par projekta nākotni aizvien nav kliedēta.

Sabiedriskās apspriešanas sanāksmju grafiks:

  • Salacgrīvas kultūras namā Ostas ielā 3, Salacgrīvā, Salacgrīvas novadā 19. novembrī plkst. 18
  • Ķekavas kultūras namā Gaismas ielā 17, Ķekavā, Ķekavas novadā 20. novembrī plkst. 18
  • Mārupes Kultūras namā Daugavas ielā 29, Mārupē, Mārupes novadā 21. novembrī plkst. 10
  • Bauskas 2. vidusskolas zālē Dārza ielā 9, Bauskā, Bauskas novadā 21. novembrī plkst. 17
  • Olaines kultūras centrā Zeiferta ielā 11, Olainē, Olaines novadā 23. novembrī plkst. 12
  • Sējas novada kultūras namā Loja Lojā, Sējas pagastā, Sējas novadā 23. novembrī plkst. 18
  • "Radisson Blu Hotel Latvija" zālē Omega 1 Elizabetes ielā 55, Rīgā 24. novembrī plkst. 18
  • Vangažu kultūras namā Gaujas ielā 12, Vangažos, Inčukalna novadā 25. novembrī plkst. 12
  • Salaspils novada domes zālē Līvzemes ielā 8, Salaspilī 25. novembrī plkst. 18
  • Zaķumuižas klubā Parka ielā 6, Zaķumuižā, Ropažu novadā 26. novembrī plkst. 12
  • Iecavas vidusskolas zālē Skolas ielā 37, Iecavā, Iecavas novadā 26. novembrī plkst. 18
  • Skultes kultūras integrācijas centrā Mandegās, Skultes pagastā, Limbažu novadā 27. novembrī plkst. 18
  • Garkalnes novada domes Lielajā zālē Brīvības gatvē 455, Rīgā 30. novembrī plkst. 12
  • Ulbrokas vidusskolā Vālodzēs, Stopiņu novadā 30. novembrī plkst. 17
  • Baldones kinoteātrī Daugavas ielā 2, Baldonē, Baldones novadā 1. decembrī plkst. 18
  • Limbažu, Sējas, Ropažu, Inčukalna, Garkalnes, Salaspils un Stopiņu novados sabiedriskās apspriešanas sanāksmes notiek vienlaikus ar Igaunijas–Latvijas trešā elektropārvades tīkla starpsavienojumu no Sindi (Kilingi–Nõmme) Igaunijā līdz Salaspils (vai Rīgas TEC-2) apakšstacijām Latvijā 1B alternatīvas sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksmēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!