Foto: LETA
Otrdien, 30. jūnijā, Gruzijas galvaspilsētā Tbilisī notika pirmā konference, kas bija veltīta Latvijā izstrādātām pretvēža viroterapijas zālēm RIGVIR® "Viroterapija – jaunākā tendence onkoloģijā pasaulē". Konferenci organizēja Starptautiskais Viroterapijas Centrs, kura misija ir nodrošināt viroterapijas attīstību un pieejamību pasaulē, pastāstīja Diāna Otisone, Starptautiskā Viroterapijas Centra izpilddirektore.

Latvijas zinātnieku delegāciju vadīja Latvijas organiskās sintēzes institūta zinātniskās padomes vadītājs, akadēmiķis Ivars Kalviņš. Ar ziņojumiem par viroterapijas pielietošanas pieredzi un klīniskajiem pētījumiem uzstājās arī Latvijas imunologu asociācijas prezidente Simona Doniņa, Rigvir holdinga zinātnes un attīstības departamenta vadītājs Pēteris Alberts, Starptautiskā Viroterapijas Centra medicīniskais direktors Kaspars Losāns. Gruzijas pusi pārstāvēja Gruzijas Fotodermatoloģijas un ādas vēža asociācijas prezidente, profesore Lali Mekokišvili.

Konference "Viroterapija – jaunākā tendence onkoloģijā pasaulē" piesaistīja gruzīnu preses interesi, kas plaši atspoguļojusi šo notikumu presē. Konferenci apmeklēja 47 onkologi, kurus ieinteresēja iespēja pielietot jaunu metodi vēža ārstēšanā savā praksē.

Kopš šī gada februāra viroterapijas zāles RIGVIR® kļuva plaši pieejamas Gruzijā, tādejādi ļaujot Gruzijas pacientiem saņemt jaunu un efektīvu vēža ārstēšanas veidu savā dzimtenē.

Viroterapija ir vēža ārstēšanas metode, kas izmanto onkotropus un onkolītiskus vīrusus, spējīgus atrast un iznīcināt ļaundabīgās šūnas cilvēka organismā. Viroterapija ir saudzīga un droša ārstēšanas metode, tā uzlabo pacientu dzīvildzi un dzīves kvalitāti, uzsver tās izstrādātāji. Pirmais vīruss pasaulē ar onkotropām un onkolītiskām īpašībām, kas ir ieviests klīniskajā praksē, ir RIGVIR® (Rīgas vīruss). Šo terapiju piedāvā jau vairākās pasaules valstīs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!