Foto: Publicitātes attēli

Iznākusi grāmata bērniem "Kur rodas piens" – otrā grāmata izglītojošajā izdevumu sērijā "Kur rodas". Grāmata, izmantojot krāšņas ilustrācijas, vienkāršus un saprotamus tekstus, bērniem saistošā veidā parāda piena radīšanas ceļu – no pašiem pirmsākumiem līdz veikalu plauktiem. Svarīgākais ir bērniem attēlot, kā piens tiek apstrādāts mūsdienīgā ražotnē.

Grāmatā "Kur rodas piens" bērniem būs iespēja sekot līdzi jau pirmajā grāmatā iepazīto trīnīšu piedzīvojumiem un izzināt piena rašanos, apstrādāšanas procesu un garo ceļu līdz veikalam. "Liela daļa bērnu nemaz nenojauš, kur patiesībā rodas piens, jo ir pieraduši to redzēt jau iepakojumā un veikala plauktā. Grāmata iepazīstinās ar piena izslaukšanas, apstrādāšanas un izplatīšanas procesu, kas katram bērnam sniegs izpratni, no kurienes nāk svaigais un uzturvērtībām bagātais piens. Stāstā tiek parādītas arī profesijas, kuras iesaistītas piena ražošanas procesā," stāsta grāmatas autore – pārtikas zinātnes doktore Kristīne Jacino.

Grāmatu ilustrējusi māksliniece Maija Līduma. "Bērni ir ļoti aktīvi un zinātkāri, tāpēc grāmatā iekļāvām arī vienkāršas receptes, kurās svarīga sastāvdaļa ir piens, lai mazie lasītāji paši varētu pieredzēt, cik daudzos un dažādos veidos uzturā var izmantot pienu. Vecākiem bērni ir jāiedrošina nebūt vienaldzīgiem pret produktiem, kurus viņi lieto uzturā, tā jau no bērnības radot izpratni par lietu tapšanu un izmantošanu," papildina Jacino.

Sērijas pirmā grāmata "Kur rodas milti" iepazīstināja ar stāsta varoņiem – mammu, tēti un trīņiem Artūru, Agnesi un Pēteri, kuri, apceļojot Latviju, izzināja miltu rašanās procesu no labības lauku apsēšanas, dažādu miltu veidu ieguves līdz to iepakošanai un nogādāšanai veikalu plauktos.

"Kur rodas piens" grāmatas tapšanu atbalstījuši un tās veidošanā piedalījās Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesore Dr.sc.ing. Inga Ciproviča un produktu ražošanas profesionāļi – AS Rīgas piena kombināts ("Food Union" grupas uzņēmums), Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība, Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padome un Piensaimnieku laboratorija.

Grāmata ir izdota trijās valodās – latviešu, krievu un angļu valodā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!