Aicina uz ķiršu ziedošo dārzu Dobelē

Aicina uz ķiršu ziedošo dārzu Dobelē
Foto: Publicitātes foto

Nedēļas nogalē pavasara un ziedēšanas laika burvības baudītāji ir aicināti doties uz Dobeli – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Dārzkopības institūta plašo dārzu. Lai gan ceriņi vēlā pavasara dēļ vēl tikai lēnām gatavojas savam ziedēšanas brīdim, institūta dārzā kā balts smaržu mākonis zied ķirši un pirmās ziedlapas parāda arī ābeles. Tos Dārzkopības institūta Kultūras dienu pasākumu laikā nedēļas nogalē 20. un 21. maijā varēs apskatīt jebkurš dārza apmeklētājs.

19. maijā pulksten 16 Pētera Upīša muzejā, kas ir Dārzkopības institūta sirds, notiks selekcionāram veltītas grāmatas "Pēteris Upītis laikabiedru atmiņās" atvēršanas svētki. Tieši viņš savulaik Dobelē aizsācis augļkopības zinātnisko izpēti un selekcionējis neskaitāmas augļkoku šķirnes. Plašākai sabiedrībai ir zināmi viņa nopelni ceriņu selekcionēšanā, tāpat kā Dobeles ceriņu dārzs, kura aizsākumi meklējami Upīša darbības laikā.

Savukārt sestdien, 20. maijā pulksten 12 dārzā visi aicināti uz Liepājas leļļu teātra izrādi "Kā zaķis par zaķi brauca", pēc kuras mazie skatītāji varēs piedalīties rotaļās ar aktieriem.

Aicina uz ķiršu ziedošo dārzu Dobelē
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 21. maijā no pulksten 11 līdz 13 būs iespējams piedalīties mākslinieces Ināras Kudrjavcevas gleznošanas meistarklasē. Gleznošanas pasaulē viesoties varēs ikviens liels un mazs dārza apmeklētājs, līdzi ņemot galveno gleznošanas instrumentu – labu garastāvokli. Pulksten 13 deju pasaulē aicina viesoties seno deju grupa "Magnolia", kas koncertā izdejos 19. gadsimta dejas un pēc tam uz kopīgu sadancošanu aicinās ikvienu dārza apmeklētāju.

Par dārza apmeklētāju labsajūtu abas dienas arī rūpēsies Zemgales amatnieki, kuri demonstrēs aroda noslēpumus un andelēsies ar izgatavoto produkciju.

Brīvdienās ieejas biļetes cena dārzā pieaugušajiem ir 5 eiro, skolēniem un pensionāriem 3 eiro, bet pirmsskolas bērniem ieeja bez maksas. Visas aktivitātes dārzā ir iekļautas ieejas biļetes cenā.

Dārzkopības institūts un dārzs atrodas Graudu ielā 1, Dobelē.

Source info

DELFI Tavs Dārzs


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka