Sakopti dārzi jebkurā sezonā – Kocēnu novadā šogad atzītie īpašumi

Sakopti dārzi jebkurā sezonā – Kocēnu novadā šogad atzītie īpašumi
Foto: Publicitātes foto

Kocēnu novada iedzīvotāji sasparojušies un pieteikuši savus īpašumus, pretendējot uz nominācijām – "Sakoptākā individuālā māja/ģimenes māja ciematā", "Sakoptākā lauku sēta/ģimenes māja (ārpus apdzīvotām vietām)", "Sakoptākā daudzdzīvokļu māja" vai "Sakoptākais uzņēmums". Kādi īpašumi šogad pieteikti un kas bijis jāvērtē žūrijai, iepazīsti arī tu.

Kā jau visi šāda veida konkursi, arī šis aktivizē un mudina iedzīvotājus uz savas darba un dzīves vietas sakopšanu un latviskās kultūrvides veidošanu, kā arī aicina būt atbildīgiem par sava īpašuma sakārtošanu, popularizjot laukus kā dzīves vietu labi sakārtotā vidē, ''Tavs Dārzs'' pastāstīja Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas projektu speciāliste un lauku konsultante Inese Bērziņa.

Tā kā šajā gadā objektu vērtēšana notika mazliet vēlāk nekā ierasts, proti – 12. septembrī, īpašumu saimnieki bija mazliet nobažījušies par krāšno vasaras ziedu trūkumu savos dārzos, tomēr sakopts īpašums ir skaists jebkurā gadalaikā. To atzina arī vērtēšanas komisijas pieaicinātā eksperte, daiļdārzniece Zenta Skrastiņa. Par šī fakta patiesību var pārliecināties ikviens, aplūkojot pavisam nesen iemūžinātās fotogrāfijas ar vērtētajiem īpašumiem.

Starp atzītajiem īpašumiem var novērtēt gan lielākas, gan mazākas saimniecības, bet visās kā viens redzams, ka saimniekiem rosīšanās dārzā ir neiztrūkstoša dzīves sastāvdaļa. Krāšņas puķudobes, rūpīgi kopts mauriņš, ražojoši augļu koki un sakņu dārzs, omulīgas atpūtas vietas, pārdomāti apstādījumi un citi apbrīnas vērti objekti, ko novērtētu ikviens garāmgājējs. Kādam šīs lauku sētas var kalpot par piemēru vai iedvesmu sava īpašuma sakopšanai, bet citu varbūt tas mudinās pieteikt savu lauku sētu līdzīgam konkursam.

Novērtēsim un leposimies ar vietējo iedzīvotāju čaklo darbu!

Source info

DELFI Tavs Dārzs


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka