10. vieta – antūrija

Antūrija ir labvēlīga pret vīriešu dzimumu un dod tā pārstāvjiem vīrišķo spēku. Neprecētajiem tā atnes arī veiksmi attiecībās ar sievietēm, bet precētajiem – laimīgu ģimenes dzīvi.

Ja esi neprecēta, ir vērts šo augu ieviest kaut vai tās skaistuma un, protams, nākamās ģimenes laimes dēļ. Augam ir lielas, tumšzaļas sirdsveida lapas. Ja par to labi rūpēsies, tā ziedēs augu gadu. Jāņem vērā, ka augs ir indīgs!

9. vieta – oksaliss (dekoratīvā zaķskābene)

Šis augs var atnest vien veiksmi – tas kļūst skaidrs no pirmā acu uzmetiena. Lapu forma atgādina gigantisku āboliņu, kas viducītī nokrāsots violets. Īpašā cieņā ir četrlapains oksaliss!

Pēc garšas "veiksme" ir skābena augstā skābeņskābes satura dēļ. Auga lapiņām var būt dažādas nokrāsas: zaļa, ceriņkrāsa, divkrāsaina... Uz nakti un apmākušos laiku tās "aizveras". Zied vairākas reizes gadā sīkiem sārtiem, dzelteniem un baltiem ziediņiem. Uz veiksmi!

8. vieta – hlorofīts

Vismaz reizi mūžā tas droši vien iekritis acīs arī tev – šis krāšņais augs ar garenajām, sulīgi zaļajām lapām. Kā tikai to nedēvē – šampanieša šļakatas, zirneklis, zaļā lilija, līgavas plīvurs. Bet visbiežāk to dēvē par mājas svētību, kuras patronese tā arī skaitās.

10 augi, kas mājās atnes veiksmi un mīlestību
Foto: Shutterstock

Šis augs var būt ne tikai ģimenes talismans, bet arī atnest mājās lielu labumu. Ir pierādīts, ka hlorofīts intensīvi mitrina un attīra gaisu no nelabvēlīgām baktērijām. Efekts ir lielāks, ja augsnē pie saknēm ierok pārīti aktivētās ogles tablešu.

Līdzās tam šajā augā ir daudz ēterisko eļļu, tāpēc tā smaržas ieelpošana labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu un noņem stresu. Īsi sakot, hlorofīts burtiski izlādē atmosfēru mājās. Par to tas ir pelnījis labu laistīšanu un turēšanu saulē.

7. vieta – kalateja

No pirmā acu uzmetiena kalateja izskatās ieturēti un pat nedaudz skarbi. Tas ir īsts zieds–askēts – nav prasīgs pret kopšanu, ilgi var iztikt bez laistīšanas.

Dienvidamerikas ciltīs, no kurienes nāk kalateja, tās lapas bieži izmanto grozu pīšanai. Tas lieliski saskan ar faktu, ka kalateja ir ilgas un noturīgas laulības aizbildne un atnes laimi mājā, kur to lolo.

6. vieta – Sukulents Aichryson domesticum

10 augi, kas mājās atnes veiksmi un mīlestību
Foto: Shutterstock


Tas ir neliels krūms, kuru viegli atpazīt pēc resna stumbra un daudzām mazām, apaļām, gaļīgām lapiņām. Tajās var saskatīt līdzību ar sirsniņām – varbūt arī tādēļ šo sauc par mīlestības kociņu. Romantiķi pievieno arī faktu, ka brīvā dabā šis augs nereti "aug cauri klintīm" – plaisās, kur nekas cits daudz neaug...

5. vieta – mirte

Smaržīgo mirti bieži dāvina jaunlaulātajiem. Skaitās, ka tā veicina mieru, draudzību un uzticēšanos starp vīru un sievu. Laulātie, kuru mājās ir mirtes krūmiņš, viens otru atbalstīs, meklēs kompromisus un būs savaldīgi strīda karstumā, tāpēc ģimenes laime šo māju neatstās. Iespējams, tur pie "vainas" ir arī mirtes aromāts. Starp citu, grieķu valodā šā auga nosaukums nozīmē "balzams".

4. vieta – hoija

Hoija ir ieceļotāja no Āzijas. To dēvē arī par vaska puķi. Istabas apstākļos tas ir vidēja lieluma krūms ar neparasti skaistām bumbuļveida ziedkopām, kas ziedēšanas laikā izdala saldi un satraucoši smaržojošu nektāru. Šī ir jaunu mīlētāju, maiguma un uzticības aizbildne, kurai vislabākā vieta būs guļamistabā.

10 augi, kas mājās atnes veiksmi un mīlestību
Foto: Shutterstock

3. vieta – Ķīnas roze (hibisks)

Ķīnas roze iekļuvusi godalgotā vietā, jo tā atnes mājā kaislību. Turklāt visiem bez atšķirības: ja esi brīva, tad drīz vien atradīsi pāri, ja esi attiecībās, tad mīlestība tikai vairosies.

Ar hibisku saistītas daudzas interesantas aziātu tradīcijas. Lielie sarkanie, dzeltenie un baltie ziedi brīnišķīgi izskatās Āzijas skaistuļu melnajos matos, tāpēc tas bieži izmantots rotājumiem. Zieds virs kreisās auss nozīmē gatavību romantiski iepazīties, virs labās – meitene jau aizņemta. Nekautrīgākās var izrotāties ar ziediem abās pusēs.

2. vieta – sanpaulija

Sanpaulija simbolizē bezgalīgu mīlestību. Vai mīlu līdz kapa malai – kā labāk tīk. Ļoti iespējams, ka likme likta uz sanpaulijas mīlīgo izskatu: tas ir neliels krūmiņš ar samtainām lapiņām, bet ziedēšanas laikā – arī daudzkrāsaini ziediņi. Mazi podiņi ar sanpaulijām nudien ir mājīguma simbols, turklāt bonusā – patīkama smarža.

1. vieta – spatifīla

Kam gan varētu pienākties pirmā vieta 10 labāko istabas augu reitingā? Protams, galvenajai sieviešu aizbildnei – spatifīlai. To tieši tā arī dēvē – par "sieviešu laimi". Vientuļām sievietēm tā dāvā mīlestību, precētām – jūtu atdzimšanu, neauglīgajām – grūtniecību, daudzbērnu māmiņām – mieru un saskaņu saimē.

Labākās dienas šeit minēto un arī citu augu kopšanai un laistīšanai atradīsi mūsu Mēness kalendārā.