Sāpīgu un, iespējams, izšķirošu zaudējumu UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra izšķirošās - "play-off" - kārtas pirmajā mačā otrdien piedzīvoja Francijas trešais spēcīgākais klubs Lionas "Olympique".

Aizvadītajā mačā Lionas komanda savā laukumā ar 0:2 (0:1) zaudēja Spānijas ceturtajai spēcīgākajai vienībai Sosjedadas "Real".

Spēles 17.minūtē viesus vadībā izvirzīja franču uzbrucējs Antuāns Grismans, kurš guva skaistus vārtus "šķērītē", bet otrā puslaika pašā ievadā 2:0 panāca šveiciešu uzbrucējs Hariss Seferovičs, pārsteidzot pretinieku vārtsargu ar ļoti precīzu un spēcīgu sitienu no distances.

Spēli laukuma saimnieki noslēdza desmit futbolistu sastāvā, jo par otro brīdinājumu sarkano kartīti izpelnījās serbu aizsargs Milans Biševacs.

Sosjedadas klubs UEFA Čempionu līgas turnīrā pēdējo reizi startēja pirms desmit gadiem.

Citviet otrdien Nīderlandes vicečempioni Eindhovenas PSV savā laukumā prata tikt pie 1:1 (0:1) neizšķirta ar Itālijas trešo spēcīgāko komandu "AC Milan", Krievijas vicečempioni Sanktpēterburgas "Zeņit" pārliecinoši ar 4:1 (1:0) viesos uzvarēja Portugāles čempionāta bronzas medaļu ieguvējus "Pacos de Ferreira", bet Čehijas čempioni Plzeņas "Viktoria" ar 3:1 (1:0) savu skatītāju priekšā pārspēja Slovēnijas spēcīgāko komandu "Maribor".

Kā ziņots, sensacionālu zaudējumu otrdien piedzīvoja Skotijas spēcīgākais klubs Glāzgovas "Celtic", kas izbraukumā ar 0:2 (0:1) piekāpās Kazahstānas čempionvienībai Karagandas "Šahtjor".

Spēles 12.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja uzbrucējs Andrejs Finončenko, bet cīņas 77.minūtē 2:0 panāca cits uzbrucējs Sergejs Hižičenko.

Jāizceļ, ka mača gaitā abas komandas pa pretinieku vārtiem veica vienādu precīzo sitienu skaitu - pa septiņiem. Lai arī "Celtic" komandai piederēja ievērojams teritoriālais pārsvars, tā nespēja likt tam izpausties rezultātā, vienu reizi gan raidot bumbu pa sāncenšu vārtu konstrukciju.

Kā ziņots, dienu pirms šīs spēles "Šahtjor" komandas pārstāvji upurēja jēru. Kā atzinis vienības galvenais treneris Viktors Kumikovs, tam nevajadzētu pievērst īpašu uzmanību, jo tas vienībai ir ierasts rituāls. Daudzās musulmaņu valstīs, kā Kazahstāna, joprojām tiek uzskatīts, ka rituāla aitas upurēšana pirms nozīmīgiem notikumiem nes laimi. Nokautās aitas gaļa parasti tiek izdalīta trūcīgajiem.

Komandu atbildes cīņas notiks nākamajā nedēļā. Uzvarētāji divu spēļu summā kvalificēsies grupu turnīram, bet zaudētāji pārcelsies uz UEFA Eiropas līgas turnīru.