Latvijas U-20 hokeja izlase sestdien pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas pēdējā mačā atspēlēja trīs vārtu deficītu un ar rezultātu 4:3 (1:3, 1:0, 2:0) uzvarēja vienaudžus no Baltkrievijas.

Jau trešajā minūtē baltkrievu hokejists Artūrs Gavrus pirmo reizi raidīja ripu Latvijas izlases vārtos. Taču divas minūtes vēlāk Baltkrievija dubultoja savu pārsvaru, kad Igors Varivončiks izgājienā pārspēja Latvijas vārtsargu Elvi Merzļikinu. 12. minūte Latvijas izlase nonāca iedzinējos ar rezultātu 0:3, jo Gavrus guva savus otros vārtus mačā. Pirmās trešdaļas pēdējā minūtē Jānis Jaks pēc Rūdolfa Maslovska un Georga Golovkova piespēlēm Latvijas komandai vienus vārtus atspēlēja.

Otrā perioda vidū Latvija spēlēja vairākumā, un to izdevās realizēt. Ņikita Jevpalovs saņēma piespēli no Edgara Kuldas un panāca rezultātu 2:3. Trešā trešdaļa Latvijai iesākās ļoti veiksmīgi, jo Jaks 41.minūtē vairākumā ar precīzu metienu rezultātu izlīdzināja. Spēles 59.minūtē Latvijai bija vēl viens vairākums, un tajā Jevpalovs izdarīja precīzu metienu, izraujot uzvaru savai komandai.

Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins šajā mačā atvairīja 21 no 24 pretinieku metieniem, kamēr Latvija pa baltkrievu vārtiem izdarīja 17 metienus.

Līdz ar to Latvijas izlase turnīru noslēdza otrajā pozīcijā, kamēr elites divīzijā iekļuva Dānijas valstsvienība.

Kā ziņots, pirmajā mačā Latvija ar 5:0 uzvarēja Poliju, pēc tam ar 10:0 sagrāva Slovēniju, bet trešajā cīņā ar 3:0 pieveica Austriju. Taču turnīra svarīgākajā cīņā Latvija ar rezultātu 1:4 piekāpās Dānijai.

Latvijas izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:
vārtsargi - Elvis Merzļikins ("Lugano", Šveice), Ivars Punnenovs (Rapersvīles "Jona Lakers", Šveice);

aizsargi - Edmunds Augstkalns, Patriks Škuratovs, Rinalds Rosinskis, Jānis Jaks, Ralfs Grīnbergs (visi - "Rīga"), Rūdolfs Kalvītis ("Valley Jr. Warriors", EHL), Kristaps Bazevičs (Vičitafolsas "Wildcats", NAHL);

uzbrucēji - Rūdolfs Maslovskis, Rodrigo Ābols, Artūrs Ševčenko, Oskars Batņa, Ričards Kondrāts, Linards Mazurs-Mago (visi - "Rīga"), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas "Armada", QMJHL), Teodors Bļugers (Minesotas Valsts universitāte, NCAA), Roberts Lipsbergs (Sietlas "Thunderbirds", WHL), Bruno Birzītis (So "Eagles", NAHL), Haralds Egle (Maskīgonas "Lumberjacs", USHL), Georgs Golovkovs (Dramondvilas "Voltigeurs", QMJHL), Edgars Kulda (Edmontonas "Oil Kings", WHL).