Latvijas U-16 puišu hokeja izlase ceturtdien Rīgā notiekošā Četru nāciju turnīra pirmajā mačā ar rezultātu 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) uzvarēja vienaudžus no Dānijas.

Pirmās trešdaļas devītajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Kristaps Spriņģis, bet otrās trešdaļas 13.minūtē 2:0 panāca Daniels Bērziņš. Pēcāk viesi vienus vārtus atguva, bet trešās trešdaļas 12.minūtē divu vārtu pārsvaru atjaunoja Bērziņš. Arī šoreiz dāņi atbildēja ar vieniem atgūtiem vārtiem, tomēr cīņas izskaņā uzvaru Latvijai nodrošināja Ralfs Vjaters, kurš izcēlās divreiz.

Mača gaitā latvieši pa pretinieku vārtiem veica 22 metienus, bet dāņi izdarīja par vienu raidījumu mazāk.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās šajā cīņā tika nosaukts Bērziņš.

Turnīra turpinājumā mājinieki piektdien tiksies ar vienaudžiem no Francijas, bet sestdien gaidāms mačs pret Norvēģijas U-16 izlasi.

Turnīrā piedalās 1999.gadā dzimušie jaunieši. Latvijas U-16 izlasi tajā vada galvenais treneris Igors Smirnovs un viņa asistents Romāns Glazkovs.

Izlasi sacensībās pārsvarā pārstāv hokeja skolas "Rīga-99" komandas spēlētāji. Tāpat tās rindās ir seši leģionāri no Somijas, Krievijas, Vācijas, ASV un Šveices.