Smagu uzvaru Latvijas hokeja čempionāta izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijas otrajā mačā ceturtdien guva "Kurbads" hokejisti, kuri savu skatītāju priekšā ar 5:4 (1:2, 4:2, 0:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja vienu no turnīra pastarītēm "Ogre"/"Sāga 97".

Jau astotajā minūtē Eduards Hugo Jansons izvirzīja vadībā "Ogre"/"Sāga 97" hokejistus, taču nākamajā minūtē Jānis Straupe panāca izlīdzinājumu. Tiesa, līdz pirmās trešdaļas izskaņai viesi vēlreiz izvirzījās vadībā, kad vārtus guva Ēriks Žohovs.

Otro trešdaļu abas komandas aizvadīja rezultatīvi, bet "Kurbadam" izdevās izvirzīties vadībā ar 5:4, taču Oļegs Šišļaņņikovs 42.minūtē panāca izlīdzinājkumu. Pamatlaika turpinājumā vārti vairs netika gūti, bet pagarinājumā uzvaru mājiniekiem nodrošināja Pauls Zvirbulis.

Pa diviem vārtiem šajā cīņā guva Straupe un Jansons.

Līdz ar to sērijā līdz trim panākumiem "Kurbads" izvirzījušies vadībā ar 2-0.

Kā zināms, sērijas pirmajā mačā "Kurbads" hokejisti trešdien bija pārāki ar 5:1.

Vēl vienā Latvijas hokeja virslīgas ceturtdaļfināla mačā "Rīga"/"Prizma" ar 4:3 (1:2, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā spraigā cīņā uzvarēja "Zemgale"/LLU spēlētājus, sērijā panākot 2-0.

Pamatlaikā ikreiz vadībā izdevās izrauties "Zemgale"/LLU komandai, taču rīdziniekiem vienmēr izdevās panākt neizšķirtu. Pagarinājumā nevienai no vienībām vārtus gūt neizdevās, taču pēc tam sekojošajos pēcspēles metienos uzvaras "bullīti" realizēja Viktors Lobačevs.

Tikmēr savu otro pārliecinošo uzvaru ceturtdien izcīnīja "Liepājas" hokejisti, kuri ar 13:1 (1:1, 5:0, 7:0) pārspēja regulārās sezonas vājāko vienību Jūrmalas HASC. Šajā mačā "Liepājas" sastāvs bija papildināts arī ar vairākiem Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas "Dinamo" spēlētājiem.

Rezultatīvākais spēlētājs ar trīs gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm bija Artūrs Mickevičs. Pa diviem vārtiem "Liepājas" labā guva arī Gunārs Skvorcovs un Valters Freijs. Savukārt Jūrmalas komandas labā vienīgos vārtus guva Krievijas hokejists Vjačeslavs Kuzmičevs.

Arī šajā sērijā kļuvis 2-0 "Liepājas" labā.

Nākamie mači visās trijās sērijās notiks sestdien.

Kā ziņots, regulārajā sezonā septiņas komandas sacentās piecos apļos. Regulārās sezonas uzvarētāji "Mogo" automātiski nodrošināja sev vietu pusfinālā, bet ceturtdaļfinālā savā starpā tiekas komandas, kas ierindojās no otrās līdz septītajai vietai.

Ceturtdaļfināla un pusfināla sērijas, kā arī sērija par trešo vietu noritēs līdz kādas komandas trim uzvarām, savukārt fināls tiks aizvadīts līdz četrām uzvarām.

Turnīrā, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, ir par vienu komandu vairāk, turklāt čempionātā atkal ir pārstāvēta Liepāja.

Trīs spēcīgākās čempionāta komandas savā starpā sadalīs 70 000 eiro lielu balvu fondu.

Pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā startēja sešas komandas, pirmo titulu vēsturē izcīnot "Rīga"/"Prizma" vienībai.