Tampabejas "Lightning" hokejisti piektdien izcīnīja otro uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas duelī pret Detroitas "Red Wings", kamēr pašreizējie kausa īpašnieki Čikāgas "Blackhawks" panāca izlīdzinājumu sērijā pret Sentluisas "Blues".

Pērna gada kausa finālisti "Lightning" savās mājās uzvarēja Detroitas komandu ar 5:2 (1:0, 1:1, 3:1), Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-0.

Uzvarētāju rindās teicamu spēli aizvadīja Tailers Džonsons, kurš guva divus vārtus un divas reizes asistēja partneriem, bet pa vieniem vārtiem un rezultatīvai piespēlei nopelnīja Alekss Kilorns un Ņikita Kučerovs.

Līdz spēles 45.minūtei "Lightning" divas reize izvirzījās vadībā, taču "Red Wings" abas reizes atspēlējās. Izšķirošie notikumi risinājās trešā perioda beigās, kad 47.minūtē Džonsons panāca 3:2, bet astoņas minūtes vēlāk guva arī ceturtos laukuma saimnieku vārtus. Punktu spēlei pielika Kilorns, kurš nepilnas trīs minūtes pirms beigām iemeta ripu tukšos pretinieku vārtos.

Mača beigās laukumā izcēlās pamatīgs kautiņš, kurā noraidījumus saņēma astoņi spēlētāji.

Jau ziņots, ka sērijas pirmajā spēlē "Lightning" uzvarēja ar 3:2. Sērijas trešā un ceturtā spēle svētdien un otrdien notiks Detroitā.

Kā zināms, "Lightning" nominālais trešais vārtsargs ir Kristers Gudļevskis, kurš šobrīd pārstāv fārmklubu Sirakjūsas "Crunch", kas nav tikusi Amerikas Hokeja līgas (AHL) izslēgšanas spēlēs. Gudļevskis ir paudis gatavību pievienoties Latvijas izlasei un palīdzēt tai pasaules čempionātā, taču "Lightning" var viņu izsaukt pie sevis kā rezerves vārtsargu, kā tas notika jau pērn, kad klubs tika Stenlija kausa finālā. Gudļevskis trenējās ar komandu, taču nevienai finālspēlei pērn pieteikts netika, jo Tampabejas kluba pirmie divi vārtsargi ir Bens Bišops un Andrejs Vasiļevskis. Vārtus piektdien sargāja Bišops, kurš atvairīja 30 metienus.

Vēl vienā Austrumu konferences duelī Floridas "Panthers" savās mājās ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) uzvarēja Ņujorkas "Islanders", sērijā panākot izlīdzinājumu 1-1.

Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts "Panthers" vārtsargs Roberto Luongo, kurš atvairīja 41 no 42 pretinieku metieniem. Uzvaras vārtus Floridas komandā guva Niks Bjugsteds, kurš otrajā periodā panāca 2:0 laukuma saimnieku labā.

Tikmēr pašreizējie Stenlija kausa īpašnieki "Blackhawks" viesos ar 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) pārspēja "Blues", Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā panākot izlīdzinājumu 1-1.

"Blues" pēc Vladimira Tarasenko metiena izvirzījās vadībā, taču līdz otrā perioda beigām Dankans Kīts. Cīņas liktenis izšķīrās pamatlaika beigās, jo četras minūtes līdz trešā perioda noslēgumam Endrjū Šovs realizēja vairākumu un vadībā izvirzīja viesus, bet pēc tam Artemijs Panarins iemeta ripu arī tukšos "Blues" vārtos. Divas sekundes pirms sirēnas Kevins Šaterkinks vienus vārtus atguva, taču izglābties Sentluisas hokejisti nespēja.

Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts "Blackhawks" vārtsargs Korijs Kraufords, kurš atvairīja 29 no 31 pretinieku metieniem.

Savukārt vēl vienā duelī Nešvilas "Predators" viesos ar 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) uzvarēja Anaheimas "Ducks", abām komandām aizvadot pirmo spēli Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā.

"Ducks" otrā perioda sākumā izvirzījās vadībā ar 2:1, taču drīz vien Kolins Vilsons atjaunoja neizšķirtu, bet uzvaru "Predators" komandai nodrošināja rezultatīvais zviedrs Filips Foršberjs, kurš izcēlās spēles 51.minūtē.

Jau ziņots, ka otro reizi vēsturē NHL izslēgšanas mačos nav iekļuvis neviens Kanādas klubs. Līdz šim vienīgais tāds gadījums Stenlija kausa izcīņā tika fiksēts 1970.gadā, kad NHL vēl spēlēja tikai 12 komandas.

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda ar 82 spēlēs izcīnītu 81 punktu ierindojās septītajā vietā Atlantijas okeāna divīzijā, savukārt Austrumu konferencē palika 14.pozīcijā.