Latvijas hokeja izlase piektdien Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) "Arēnā Rīga" pārspēja Japānas valstsvienību.

Latvijas izlasei spēles pirmajā daļā neklājās viegli, jo pretinieku vārtus neizdevās "atslēgt", bet paviršās kļūdās deva iespējas japāņiem gūt "golu". Lai izvirzītos vadībā, Latvijas izlasei vajadzēja 36 minūtes – ripu vārtos pēc Krišjāņa Rēdliha uzmetiena iebakstīja Andris Džeriņš.

Noslēdzošajā periodā Latvijas izlase realizēja vairākumu – Oskars Bārtulis uzmeta pa vārtiem, bet Kaspars Daugaviņš labi nocīnījās vārtu priekšā un nogādāja ripu Mārtiņam Karsumam, un viņš dubultoja Latvijas izlases pārsvaru.

Divas minūtes pirms mača beigām Japānas izlase guva vārtus un atjaunoja intrigu šajā mačā, precīzi metot Šuhei Kudži, tomēr spēles izskaņā Andris Džeriņš meta ripu tukšos vārtos, panākot spēles gala rezultātu.

Latvijas izlase turnīra pirmajā spēlē sagrāva Austriju, bet svētdien izšķirošajā spēlē par olimpisko ceļazīmi tiksies ar Vāciju. Vācieši šajā turnīrā tikuši pie divām ļoti pārliecinošām uzvarām pret Japānu un Austriju.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var aplūkot detalizētu mača aprakstu.